حجت‌الاسلام نوری زاده:

یکی از اهداف انقلاب اسلامی، کسب عزت، استقلال و عدم وابستگی به بیگانگان بود

به گزارش نویدتهران،مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر گفت: اقتصاد مقاومتی، موجب استقلال، عزت و اقتدار جمهوری اسلامی خواهد شد.

حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، مدیرکل، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر اذعان کرد: یکی از اهداف حضرت امام خمینی(ره) در هدایت نهضت و مبارزه با رژیم ستمشاهی، کسب استقلال و عزت امت اسلامی بود.

حجت‌الاسلام نوری زاده، با تحلیل شرایط اقتصادی رژیم پهلوی و مقایسه آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تا پیش از انقلاب، کشور ایران با تاریخ و تمدنی کهن و منابع و ثروتی بی نظیر در کلیه ابعاد به خارج و کشورهای غربی متکی بود، در نظام سیاسی قبل از انقلاب اسلامی خصوصاً در زمان محمدرضا شاه، کنترل وضعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه از حوزه اختیار مدیران سیاسی و نخبگان کشور، خارج شده بود و یک اقتصاد کاملاً وابسته به خواست و اراده آمریکا و دیگر قدرت های اروپایی داشتیم. در حقیقت، این فرهنگ غربی بود که ترویج می شد و مسئولین کشور، برنامه و مشی و راهبردی را نه در سیاست داخلی و نه در سیاست خارجی اقدام نمی کردند به نوعی در همه ابعاد وابسته مطلق به سلطه و استکبار بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، در ادامه سخنان خود به ایستادگی و مقاومت مردم در مقابل نفوذ نظام سلطه که از سال های مشروطه، آغاز و در بهمن ۵۷ به ثمر نشست، اشاره کرد و اظهار داشت: انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل، به دنبال احیای هویت از دست رفته، استقلال، عزت و اقتدار مردم و کشور در پرتو تعالیم و معارف والای دین اسلام و کوتاه کردن دست استعمار و استبداد از منافع و ثروت ملی بود.

ایشان، در اهمیت موضوع خودکفایی و نفی وابستگی به کشورهای استکباری، به سخنان امام خمینی(ره) در خصوص اهمیت اقتصاد مستقل، و بیانات مقام معظم رهبری در توصیه به اقتصاد مقاومتی استناد کرد که تنها راه مقابله با تحریم های ظالمانه و سازش نکردن با آنها معرفی شده است.

نوری زاده، افزود: تقابل با غرب و سازش نکردن با آنها، بی شک، سختی و مشقت هایی دارد اما در دراز مدت شیرینی و لذت آن به مراتب بیشتر و پایدارتر است.

وی، با اشاره به وظایف مسئولین و مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: اقدام جدی در مبارزه با قاچاق کالا، حمایت از تولید کنندگان داخلی و عدم واردات بی رویه کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد، ترویج فرهنگ مصرف کالای ساخت داخل، ترویج فرهنگ قناعت و صرفه جویی و همکاری همه مردم و مسئولین با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری می تواند ضمن بهره گیری از نیروی جوان و فعال و تحصیلکرده کشور، موجب حفظ منابع طبیعی و رفع مشکل رکود و بیکاری شود.