با صدور بیانیه ای؛

مجلس خبرگان نسبت به هتك حرمت آيت الله شيخ عيسي قاسم هشدار داد

در پي اهانت به ساحت رهبر شيعيان بحرين آيت الله شيخ عيسي قاسم، مجلس خبرگان رهبري در بيانيه اي، ضمن محكوميت اين اقدام، نسبت به عواقب آن هشدار داد.

به گزارش نویدتهران،متن اين بيانيه بدين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلَنَصْبِرَنَّ عَلَى مَا آذَيْتُمُونَا وَعَلَى اللّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُتَوَكِّلُونَ» (ابراهيم/12)

جهان اسلام، هر روز با مسائلى روبروست كه هيچ مسلمان متعهدى نمى تواند نسبت به آنها بى تفاوت باشد و این ایام، خبر دردآور هجوم وحشیانه حکومت آل خلیفه به منزل عالم برجسته جناب آیت الله شیخ عیسی قاسم؛ رهبر شیعیان بحرین و هتک حرمت ایشان موجب تأثر علمای جهان اسلام، شیعیان اهل بیت(ع) و همه آزادگان جهان شد. این عالم جلیل القدر و این مجاهد نستوه، عمر خویش را با تحمل مرارتهای فراوان و فشار حکام مستبد بحرین در راه عزت و شرف اسلامی و انسانی و تعالی کلمه طیبه توحید و اقامه قسط و عدل صرف کرده و صفحه زرین و افتخار آفرین دیگری را بر تاریخ مشعشع جهادی شیعه جعفری به نمایش گذارده است. رفتار دور از انسانیت آل خلیفه با پشتیبانی آل سعود با این انسان شریف و عالم بیدار گرچه دلهای همه مسلمانان، بلکه همه انسانهای آزاده جهان را در غم و اندوه فرو برد، لکن به حول و قوه الهی، بشارتی بزرگ را نوید می دهد و موجی را برخواهد افراشت و طوفانی را بپا خواهد کرد که جز با سرنگونی دستگاه جور و عصیان آل خلیفه، آرام نخواهد گرفت.

مجلس خبرگان رهبری، ضمن محکوم نمودناین اقدام توهین آمیز، به حاکمان دست نشانده بحرین در مورد عواقب بازداشت آیت الله شیخ عیسی قاسم و توهین به ساحت علمای ربانی و تعرض به مردم بی دفاع، هشدار داده و تأکید می کند که این مجلس، همواره حمايت از ملت های مظلوم و دفاع از حقوق انسانى آنان را وظيفه خويش دانسته، انسجام، وحدت و بيدارى اسلامى را يك راهبرد اساسى در مقابل هجوم بی رحمانه دشمنان به مقدسات اسلامى و اقدامات تفرقه افكنانه مى‏داند.

و السلام علی عباد الله الصالحین

احمد جنتی

رئیس مجلس خبرگان رهبری