با تصویب نشدن بودجه در سنا؛

دولت آمریکا دوباره تعطیل شد

به گزارش نویدتهران وبه نقل از رويترز ،سنای آمریکا لایحه تامین مالی موقت هزینه‌های دولت را تصویب کرد؛ این اقدام دیرهنگام نتوانست مانع از تعطیلی دولت فدرال شود.

مجلس سناي آمريکا بامداد روز جمعه طرح بودجه اي را تصويب کرد که شامل لايحه تامين مالي موقت هزينه هاي دولت نيز است ولي اين اقدام ديرهنگام نتوانست مانع از تعطيلي دولت فدرال شود. اين تعطيلي که از نيمه شب پنجشنبه آغاز شده است، ناکامي شرم آور ديگري براي کنگره تحت کنترل جمهوري خواهان به شمار مي رود.
اين تعطيلي دومين تعطيلي دولت فدرال در سال کنوني ميلادي به شمار مي رود.
اداره مديريت پرسنل آمريکا اندکي بعد از نيمه شب به ميليون ها نفر از کارکنان سازمان هاي فدرال توصيه کرد از سازمان هاي مربوطه خود درباره حضور پيدا کردن يا نکردن براي فعاليت هاي کاري در روز شنبه تعيين تکليف کنند.
طرح بودجه و لايحه تامين مالي موقت هزينه هاي دولت که در سنا به تصويب رسيد در مرحله بعد در اختيار مجلس نمايندگان قرار خواهد گرفت. مجلس نمايندگان شاهد اختلافات ميان نمايندگان دو حزب جمهوري خواه و دموکرات است و به نظر نمي رسد اين طرح در آنجا به تصويب برسد.
اگر مجلس نمايندگان قبل از شروع روز طرح تاييد شده در مجلس سنا را تصويب کند، تعطيلي دولت کوتاه خواهد بود و در عمل هيچ اختلالي در فعاليت هاي دولت فدرال ايجاد نخواهد شد.
لايحه تصويب شده در سنا، سقف هزينه هاي داخلي و نظامي را در دو سال آينده به ميزان ۳۰۰ ميليارد دلار افزايش مي دهد.