دكتر ايرج حريرچي:

تجهیزات پزشکی دو بیمارستان در تهران ارتقا می یابد

به گزارش نویدتهران،سخنگوي وزارت بهداشت با بيان اينكه اولين تفاهم نامه با كشور ژاپن در زمينه تامين مالي براي تجهيز بيمارستان هاي تهران به امضا رسيد، گفت: اميدوارم این كشور در راستاي احداث تخت هاي بيمارستاني نيز همكاري كند.

دكتر ايرج حريرچي در مراسم امضاي تفاهم نامه تامین منابع مالی دولت ژاپن برای ارتقاء تجهیزات پزشکی بیمارستان های امام حسین (ع) و آرش ‌تهران گفت: طبق توافقي كه رييس جمهور كشورمان با نخست وزير ژاپن در جهت گسترش همكاري هاي بهداشتي درماني داشتند، اولين تفاهم نامه همکاری، پس از سه سال مطالعه در دو بيمارستان بزرگ تهران، براي تجهيز امكانات آنها، با هزینه يك ميليارد و پانصد و سي و چهار ين ژاپن به امضا رسيد.

وي افزود: در چارچوب اين پروژه و در راستاي تقويت و بهبود روش هاي تشخيصي و درماني بيماري هاي غيرواگير مانند سرطان و بیماریهای قلبي عروقي و ارتقاي سطح كيفي خدمات پزشكي، تجهيزات مورد نياز براي تشخيص و درمان زود هنگام سرطان و بيماري هاي قلبي و عروقي در دو بيمارستان امام حسين(ع) و زنان آرش در تهران تامين خواهد شد.

دكتر حريرچي خاطرنشان كرد: قبلا نيز ٦٠ دستگاه تشخيص سرطان سينه از طرف يكي از موسسات ژاپني به ايران اهدا شده بود. درحال حاضر طرح هايي براي همكاري در زمينه پوشش همگاني سلامت با كشور ژاپن داريم و اميدوارم اين همكاري ها گسترش بيشتري پيدا كند

قائم مقام وزیر بهداشت با بیان این که براي احداث ١١ هزار تخت بيمارستاني در کشور، شركت هاي اروپايي و آسياي شرقي همکاری می کنند، اظهار امیدواری کرد: ژاپن نيز يكي از كشورهاي مايل به همكاري در اين زمينه باشد