در دیدار سرلشکر جعفری با رئیس ستاد ارتش پاکستان مطرح شد:

انتقال تجربه دفاع مقدس و بسیج مردمی به پاکستان/ توسعه روابط و همکاری های سپاه و ارتش پاکستان

به گزارش نویدتهران، فرمانده کل سپاه و ژنرال قمر باجوا در دیداری دین مبین اسلام را مهم ترین عامل وحدت دو کشور توصیف و از توسعه روابط و همکاری های سپاه و ارتش پاکستان خبر دادند.

ژنرال قمر جاوید باجوا رئیس ستاد ارتش پاکستان که در رأس یک هیأت عالی رتبه نظامی به تهران سفر کرده است امروز (16 آبان ) با سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار دو طرف بر گسترش مناسبات نظامی و دفاعی و توسعه همکاری ها و تعاملات در زمینه تأمین امنیت مرزهای مشترک در برخورد قاطع با اشرار و تروریستها تأکید کردند.

سرلشکر جعفری در این دیدار با بیان اینکه دو ملت ایران و پاکستان از گذشته تعامل و دوستی خوبی با هم داشته اند، گفت: فرهنگ و زبان مشترک بخش هایی از مردم پاکستان با مردم ایران نشان دهنده عمق این ارتباط است.

فرمانده کل سپاه از دین مبین اسلام به عنوان مهم ترین عامل وحدت ملت و دولت ایران و پاکستان یاد و تصریح کرد: با وجود توطئه ها و خباثت های دشمنان علیه امت اسلام و کشورهای منطقه، روابط ایران و پاکستان نسبت به گذشته عمیق تر خواهد شد.

سرلشکر جعفری همچنین با اشاره به تجربیات ارزشمندی که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپاه از دوران دفاع مقدس به همراه دارند گفت: حضور و نقش پذیری مردم در حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و خاک میهن که موجب ایجاد دگرگونی در سرنوشت جنگ شد؛ از مهم ترین مؤلفه های پیروزی بخش دوران دفاع مقدس قلمداد می شود.

وی افزود: امروز نیز این الگوی الهام بخش ، به سایر کشورها منتقل شده و در عراق و سوریه از هنگامی که تصمیم به ورود نیرو های مردمی در صحنه نبرد گرفته شد،حضور سازماندهی شده و دفاع جانانه مردم در کنار ارتش در مقابله با داعش ورق را برگرداند و شکست امروز تکفیری ها را رقم زده است.

فرمانده کل سپاه در ادامه با بیان اینکه مردم و دولتهای منطقه هر یک به نوعی با دشمنی های امریکا و رژیم صهیونیستی روبه رو هستند، گفت: مطلع شدیم در پاکستان نیز تلاش هایی برای ناامن سازی و گسترش آن صورت می پذیرد که اقدامات پیشگیرانه با اتکا به نیروهای مردمی در کنار نیروهای مسلح و امنیتی می تواند مانع ایجاد ناامنی در این کشور گردد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از تجربه 40 ساله برابر تهدیدات دشمنان، آماده انتقال تجربه دفاع و مقاومت مردمی به پاکستان است.

ژنرال قمر باجوا نیز با ابراز خرسندی از حضور در ایران اظهار کرد: دو ملت ایران و پاکستان دارای تمدن و تاریخ کهن ارزشمندی هستند و این مسئله باعث شده که زمینه های همکاری بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: علاوه بر دین و فرهنگ، وجود مرزهای مشترک دو کشور نیز اهمیت توسعه مناسبات و تعامل میان ایران و پاکستان را دو چندان می کند.

رئیس ستاد ارتش پاکستان با تأکید بر اینکه دشمنان درصدد ایجاد تفرقه میان ایران و پاکستان هستند گفت: برغم تمامی توطئه ها و اقدامات تفرقه انگیز دشمن، درصدد توسعه مناسبات و همکاری ها هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات و کمکهای سپاه در یاری رساندن به ملت های مسلمان منطقه موجب علاقه مندی بیشتر من به شما شده است، گفت: کشور ایران با وجود تمامی تهدیدات امروز از جایگاه و موقعیت خوبی برخوردار است کشور پاکستان نیز سالیان سال در تحریم به سر برده اما برغم تمامی مشکلات تا به امروز دو ملت به خوبی عمل کرده اند.

رئیس ستاد ارتش پاکستان در پایان با قدردانی از اعلام امادگی سپاه برای انتقال تجارب دوران دفاع مقدس و بسیج مردمی به پاکستان ، گفت:معتقدیم که مهم ترین عامل موفقیت شما در برابر دشمن همین پشتیبانی مردم بوده است و امیدوارم این سفر مبنای انتقال تجربه بسیج و الگوی بکارگیری نیروهای مردمی ایران به پاکستان قرار گیرد.

گفتنی است؛ دیدار ژنرال قمر باجوا و سرلشکر جعفری در حالی صورت گرفت که امریکا در ادامه تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران ، تحریم هایی را علیه سپاه اعمال کرده واینکه دیدار نشان از بی اهمیت بودن تهدید و تحریم امریکا نزد کشورهایی که منافع و امنیت خود را در اولویت قرار می دهند دارد.