حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده:

اجرای ۱۷۷۵ برنامه فرهنگی، تبلیغی و آموزشی ویژه ایام الله دهه فجر در استان تهران

به گزارش نویدتهران،مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، از برنامه ریزی و اجرای ۱۷۷۵ برنامه فرهنگی- تبلیغی و آموزشی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.
حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران در گفتگو با خبرنگاران، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و طلیعه سی و نهمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، گفت: این اداره کل برنامه‌های گوناگون و متنوعی برای اقشار مختلف پیش بینی کرده که با مشارکت مساجد، حسینیه‌ها، شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و شعرای آئینی، مراکز و مؤسسات قرآنی، کانون‌های فرهنگی، تبلیغی و دیگر مراکز فرهنگی- آموزشی برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام نوری زاده، در ادامه اظهار داشت: برگزاری ۱۲۱ گفتمان دینی «جوان انقلاب» ویژه دانش آموزان، طلاب و دانشجویان یکی از برنامه‌های آموزشی است که با هدف بصیرت افزایی و ایجاد فضای مناسب پاسخگویی به سؤالات، توسط اساتید مجرب حوزه و دانشگاه، از ۱۲ تا ۲۰ بهمن ماه با هماهنگی ادارات تبلیغات اسلامی استان تهران و مشارکت مراکز آموزشی از جمله حوزه‌ها، دانشگاه‌ها و مدارس به اجرا در خواهد آمد.

این مسئول فرهنگی، با اشاره به تقارن دهه فجر امسال با ایام فاطمیه و ضرورت تعظیم شعائر دینی افزود: برپایی ۱۰ هزار نشست تبلیغی و سخنرانی با بهره گیری از ظرفیت مبلغین، مبلغات و بانوان فرهیخته در محافل دینی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی، از دیگر برنامه‌هایی است که در راستای رشد و ارتقای بصیرت آحاد مختلف جامعه درباره اهداف و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی، راه‌های تداوم و استمرار آن، تبیین دستاوردهای انقلاب، نقش رهبری امام خمینی (ره) در شکل گیری و پیروزی انقلاب با تأسی از قیام عاشورا و سیره ائمه معصومین علیهم السلام برگزار می‌شود.

نوری زاده، حمایت در راه اندازی ۵۵ نمایشگاه محصولات فرهنگی عفاف و حجاب، عکس و کتاب توسط تشکل‌های مردم نهاد وابسته به این اداره کل و نیز برگزاری ۱۵ مسابقه عکاسی، خاطره نویسی و کتابخوانی را، از جمله برنامه‌های دیگری دانست که در سطح استان تهران برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، گفت: برپایی ۱۵۴ مراسم در مساجد روستایی توسط روحانیون مستقر و ترویج فرهنگ فاطمی؛ هدایت ۴۰۰ تشکل دینی تحت پوشش در اجرای این مراسم؛ سازماندهی و اعزام ۱۰۳۰ مبلغ و مبلغه به مراکز درخواست کننده؛ تولید محتوای پژوهشی و آموزشی در سایت‌های وابسته به این سازمان؛ دیدار با خانواده معظم شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم و بازدید از مراکز و محافل قرآنی، از جمله برنامه‌های محتوایی بهمن ۹۶ است.

این مقام مسئول، خاطر نشان کرد: کمیته‌های قرآنی و تشکل‌های دینی به منظور برنامه ریزی و هماهنگی ویژه برنامه‌های گرامیداشت این ایام در ادارات تبلیغات اسلامی استان تهران فعال شده و مدیران و کارشناسان این نهاد علاوه برحضور و مشارکت فعال در ستادهای دهه فجر شهر و شهرستان‌های تهران، عضو کمیته فرهنگی و مساجد ستاد دهه فجر هستند.

مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) نیز با حضور مدیران، کارشناسان، اعضای شورای هیئات، اعضای کانون مداحان، مدیران و اساتید مؤسسات و مراکز قرآنی، اعضای جمعیت بانوان فرهیخته و اساتید مجتمع آموزش علوم اسلامی کوثر در دهه فجر در مرقد مطهر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.