درپیامی؛

نیروی انتظامی روز«خبرنگار» را به راويان خبر و تلاشگران عرصه اطلاع رساني تبريک گفت

به گزارش نویدتهران، نيروي انتظامي جمهوری اسلامی ایران با صدور پيامي فرا رسيدن روز خبرنگار را به راويان خبر و تلاشگران عرصه اطلاع رساني تبريک گفت.
در اين پيام آمده است؛

دنياي امروز؛ عصر تبادل اطلاعات و انتشار سريع اخبار است و در اين ميان، جامعه اي توسعه يافته تلقي مي شود که بتواند در کنار شاخصه هاي اقتصادي، اجتماعي، سياسي و … بر معيار آگاهي بخشي عمومي، اطلاعات و در حقيقت عنصر  دانايي  تاکيد کند؛ در چنين شرايطي، رسانه ها و به ويژه مطبوعات با توليد و توزيع مطلوب اطلاعات، نقش اساسي دارند.

سفيران خبر؛ در عصر ارتباطات و تعاملات انساني، تصويري شفاف از دهکده جهاني براي ساکنان کره خاکي ساخته اند که برجسته ترين نماد حضور آنها اگر ديروز روزنامه، راديو و تلويزيون بود، امروز جاي جاي صفحه ها و شبکه هاي اجتماعي است.

به درستي که خبرنگاران چشم بينا، زبان صادق، صريح و گوياي مردم در عرصه اجتماعي،تحولات سياسي و بين‌المللي هستند که بايد هميشه رسالت خود را از دريچه  تعهد  ،  صداقت  و امانت‌داري  تعريف کنند.

خبرنگاران وجدان بيدار جامعه و در خط مقدم جبهه آگاهي بخشي هستند و چون  ديده‌بان صادق  براي اطلاع‌رساني صحيح، دقيق و سريع حوادث و رخدادها تلاش مي نمايند و اميد است در اين مسير از هيچ کوششي دريغ نورزند و تحت تأثير جوسازي‌ها، شايعه پراکني‌ها، هياهو‌آفريني‌ها، شانتاژهاي خبري و فشارهاي خارجي قرار نگيرند.

رعايت رسم  امانتداري  مهم ترين رسالت خبرنگاري است، نگرش دقيق و عميق خبرنگار به رخدادها و وقايع خبري، توجه به اولويت هاي جامعه با رويکرد حفظ وفاق، انسجام و آرامش عمومي از جمله عوامل موثر در ارزش بخشيدن به کارکرد خبرنگار است.

اين پيام مي افزايد: جامعه خبرنگاران، اصحاب رسانه و مطبوعات با روشنگري‌هاي خود مي توانند در راستاي هدايت افکار عمومي نقشي مهم ايفا کرده و راه پيشرفت جامعه را هموارتر کنند و تلاش صادقانه اصحاب رسانه در پوشش خبري رويدادهاي مختلف به منظور ارتقاء سطح آگاهي اقشار مختلف مصداق بارز خدمت ارزشمند مي باشد و همواره شايسته توجه و تقدير است.

نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران با گرامي داشت هفدهم مردادماه؛ سالروز شهادت  محمود صارمي و روز خبرنگار در اين پيام آورده است؛ امروز فرماندهان و کارکنان این نيرو بر خود افتخار مي دانند که با تعامل، همکاري صميمانه و سازنده با اصحاب رسانه گام هاي بلندي در توسعه نظم و امنيت بر داشته اند.

نيروي انتظامي با اداي احترام به همه شهيدان و تلاشگران عرصه اطلاع رساني ميهن اسلامي، اين روز عزيز را به خبرنگاران و طلايه داران جبهه اطلاع رساني تبريک و تهنيت مي گويد.