دبیر ستاد حقوق بشر در گفتگوی ویژه خبری؛

غربی ها و گروهک منافقین بدانند که بازهم از ملت ایران سیلی محکمی خواهند خورد

به گزارش نویدتهران،دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به برگزاری نشست گروهک منافقین در پاریس گفت: غربی‌ها قصد دارند از گروهک تروریستی منافقین علیه کشورمان استفاده کنند اما بدانند که بازهم از ملت ایران سیلی محکمی خواهند خورد.
دکتر محمدجواد لاریجانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما؛ گروهک تروریستی منافقین را عروسک ها و تروریست های سفارشی غرب و نوکران منطقه ای آنها دانست و افزود: گروهک منافقین از نظر وضع سیاسی و دیگر ویژگی ها صفر و زیر صفر هستند اما از نظر خشونت بدتر از داعشند.

مشاور عالی امور بین الملل رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه آخر مکتب اومانیسم، خشونت کور بدون مرز است چرا که ماهیت آنها خشن است گفت: یادمان باشد که بزرگترین کشتار بشریت در جنگ های جهانی اول و دوم رخ داده است و غربی ها فقط در جنگ جهانی دوم بیش از 50 میلیون نفر از یکدیگر را کشتند.

لاریجانی افزود: برگزاری نشست گروهک منافقین در پاریس با حمایت کشورهای اروپایی و آمریکا، توهین آشکاری به ملت ایران است و بنده فکر می کنم برغم اینکه وزیر امور خارجه کشورمان گفته است برگزاری این نشست نقطه ابهامی در روابط ایران و فرانسه است، باید گفت هیچ نکته ابهامی نیست بلکه این موضوع یک لکه سیاهی در رفتار فرانسه نسبت به ملت ما محسوب می شود.

معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه گفت: دول غربی این را به خوبی بدانند که حمایت آنها از تروریست ها را هرگز تحمل نمی کنیم و دولت نیز باید در مقابل آنها موضع شفافی اتخاذ کند.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان افزود: زمانی که وزیر امور خارجه آمریکا می گوید در پی تغییر نظام ایران به طور مسالمت آمیز هستیم به معنای استفاده آنها از تروریست ها علیه کشور ماست. وی اضافه کرد: دولت های مستکبر از گروهک منافقین به عنوان دستمال استفاده می کنند اما این گروهک باید بداند باز هم با سیلی محکم ملت ایران روبرو خواهد شد.

او با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و استفاده ایشان از عبارت « آتش به اختیار» گفت: این اصطلاح همین جا معنی پیدا می کند و غربی ها از فرمان آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب اسلامی می ترسند زیرا می دانند این دکترینی برای مهار آشوب هایی است که آنها برای کشورمان برنامه ریزی کرده اند. آتش به اختیار میدان نبرد نرمی است که عینا در جبهه های جنگ هم همین مساله ما را موفق کرد، یعنی تمام نیروهایی که معتقد به مسیر انقلاب هستند وحاضرند برای ملت خودشان و استقلال وسرافرازیشان فداکاری کنند، باید بدون تعلل در این میدان حضور یابند واین همان چیزی است که غرب از آن می هراسد.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه به اشتباه بودن این باور اشاره کرد که میان آمریکا و اروپا تفاوت جدی وجود دارد و گفت: باید متوجه باشیم که دشمنی غربی ها با جمهوری اسلامی ایران اروپایی وآمریکایی ندارد. اینطور نیست که در برخورد با ملت ما یک مسیر اروپایی وجود دارد که جدیدتر و هموارترباشد ، و یک مسیر آمریکا که ناهموار است. شما درهمین برجام ببینید که چقدر آمریکایی ها کارشکنی می کنند، اروپایی ها هم همین طور. اگر آنها باید خسارت بدهند ما هم خسارت دادیم ما پیشرفت و توانمندی خود را متوقف کردیم وقتی در نیروگاه هسته ای بتون ریختیم یعنی پیشرفت خودمان را متوقف کردیم. پس ما هم خسارت سنگینی پرداخت کردیم و باید آنها هم خسارت بدهند در مقابل خساراتی که به ما وارد می شود. یکی از این خسارت ها زمانی بود که در نیروگاه اراک بتن ریختیم و به معنای سلب توانایی از خودمان بود و نتیجه این کار، برد ـ برد نبود.

لاریجانی با بیان اینکه دشمنی غربی ها بویژه آمریکایی ها با ملت ایران و دفاع ما در مقابل آنها پایانی ندارد و مقابله ما با آنها عزم ملت ایران را جزم تر می کند گفت: در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران اروپایی ها و آمریکایی ها فرق چندانی با یکدیگر ندارند. در حالی که آمریکایی ها در برجام کارشکنی می کنند اروپایی ها می گویند آمریکا ما را تهدید می کند که با شما رابطه نداشته باشیم اما کارشکنی آمریکایی ها دلیل نمی شود که اروپایی ها به تعهدات خود عمل نکنند. این معنی ندارد که ایران به همه تعهدات خود عمل و پیشرفت فناوری هسته ای را متوقف و ضربه مهلکی به این فنآوری خود بزند اما طرف های دیگر تعهدات خود را به بهانه های واهی انجام ندهند.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به دروغین بودن ادعای غربی ها و از جمله آمریکا در خصوص مبارزه با تروریسم گفت: آنچه که آمریکایی ها به عنوان راهبرد جدید و تغییر مسالمت آمیز نظام ایران می گویند در واقع ماهیت تروریستی دارد و نشان می دهد که تا چه اندازه آنها در این خصوص فریبکار هستند.

معاون امور بین الملل رئیس قوه قضائیه گفت: این یکی از مسائل مهم است که کسانی که فرهنگ غرب را نمی فهمند، گول شعارهای ظاهر فریب آنها را می خورند و از جمله این شعارها حمایت آنها از حقوق بشر است. ما در مجامع حقوق بشری بسیار دقیق و با سند صحبت می کنیم و نشان می دهیم که غربی ها چه خیانت هایی که به بشریت نکرده اند. همین گروهک تروریستی منافقین که امروز در پاریس و آمریکا مورد لطف و مهمان نوازی سیاستمداران اروپایی و آمریکایی قرار می گیرد تابلو دار ترین و خشن ترین گروه تروریستی جهان است که نزدیک به 17 هزار نفر از مردم بیگناه این کشور را به شهادت رسانده است. این بزرگترین سوال ما و جهانیان از غربی ها است که چطور این گروهک تروریستی با این کارنامه سیاه مورد حمایت غرب قرار می گیرد و آنها در امور حقوق بشر مشاورین دستگاه های بین المللی می شوند تا جائیکه گزارشگرقبلی حقوق بشر ایران اطلاعات ودستور کار خود را از اینها می گرفت و تریبون آنها شده بود.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان با بیان اینکه دلیل دشمنی غربی ها با ایران ایستادن کشورمان در مقابل تجاوز، چپاول و جنایات آنهاست، حقوق بشر غربی را فریبی بسیار بزرگ خواند و گفت: معنای آتش به اختیار اتخاذ راهبردی مانند جنگ تحمیلی است. در میدان مبارزه ای قرار داریم که مقدمه آن فضای مجازی است اما انتهای آن به گونه دیگری خواهد بود.

محمدجواد لاریجانی در ادامه با بیان اینکه غربی ها مسیری را علیه ما به کار گرفته اند که ظاهرش اعتراض مدنی و عدم خشونت ولی باطنش استفاده از اهرم تروریستی است گفت: این نکته مهمی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند و گفتند نباید جای جلاد و تروریسم با شهید و شهادت عوض شود به همیمن خاطر بود. ملت ما به خصوص نسل جدید باید این پدیده را بشناسند.

دبیر ستاد حقوق بشر با تاکید براینکه امروز هدف اصلی بدخواهان، امنیت کشور است گفت: هیچ کس در ایران نمی خواهد هر روز یک جایی به دست دشمنان ملت ما منفجر شود و امنیت از کشور رخت بربندد. باید هوشیار باشیم.

لاریجانی گفت: قوه قضائیه باید قاطعانه در مقابل این گونه توطئه ها بایستد همانطور که در گذشته ایستاده است. دولت هم باید مجاهدانه وارد میدان شود. دولت باید از راهبرد آتش به اختیار استقبال کند. آتش به اختیار علیه دولت وملت نیست علیه عمله های آمریکا واروپا است و دولت خودش باید میدان را برای مقابله وسیع عمومی باز کند. دولت خودش پرچمدار این مقابله نرم باشد. دولت نباید احساس خطر کند تمام نیروهای اهل قلم باید در این میدان باشند.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه تاکید کرد: این میدان نرم البته و قطعا پشتوانه قوی و قدرتمند نظامی را با خود دارد و آن سرجای خود محفوظ است. قدرت نظامی کشور ستون فقرات نظام ما است. اگر چه منطق ما، منطق شمشیر نیست اما حقیقت این است که ملتی که شمیرش در نیام باشد روی سعادت را نخواهد دید چرا که همواره برای دفاع از خود در برابر بدخواهان به آن نیازمند هستیم.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در ادامه با موفق خواندن تلاش های صدا و سیما در همه عرصه ها خصوصا عرصه جنگ نرم گفت: به رغم همه انتقادها، صدا و سیما خدمات بسیار مهمی را در این زمینه ارائه کرده است.