نقوی حسینی در توضیح جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد:

تشریح آخرین تحولات اقلیم کردستان و بررسی حمله به کنسولگری ایران در اربیل / مراکز نفتی و حکومتی کرکوک تحت کنترل است

به گزارش نویدتهران،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از تشریح آخرین تحولات میدانی اقلیم کردستان عراق و بررسی حمله به کنسولگری ایران در اربیل در جلسه کمیسیون خبر داد.
سید حسین نقوی حسینی  در توضح نشست امروز ( یکشنبه 30 مهر ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی با محوریت موضوع بررسی وضعیت اقلیم کردستان و مسائل پیش آمده تشکیل شد؛ از این رو در ابتدا دانایی‌فر آخرین تحولات صحنه میدانی در اقلیم کردستان عراق را تشریح کرد و تبعات آن را برشمرد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دانایی فر یادآور شد که دولت مرکزی عراق اقدامات عملیاتی را در اقلیم آغاز کرد که تسلط بر کرکوک از جمله دستاوردهای آن بود، همچنین مراکز نفتی و حکومتی کرکوک را تحت نظارت درآوردند و پرچم عراق را بر فراز آن موسسات برافراشتند.

وی افزود: دانایی فر اذعان داشت که دولت مرکزی عراق به پیشروی ادامه دادند و در اربیل و سلیمانیه نیز مستقر شدند لذا خطوط نفتی منطقه را تحت کنترل آنان قرار گرفت.

نقوی حسینی یادآور شد: در این جلسه حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی در اربیل هم مطرح و اقدامات لازم انجام گرفته از سوی مسئولین اقلیم نیز تشریح گردید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، گفت: هر دو طرح اعاده از شورای نگهبان نیز در جلسه امروز مطرح شد؛ طرح «عضویت رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در شوراهای عالی» با حضور اسماعیلی حقوقدان شورای نگهبان با اصلاحاتی تصویب شد تا ایراد شورای نگهبان رفع شود، اما در مورد طرح «تقویت بسیج مستضعفین»، کمیسیون بر مصوبه قبلی خود باقی ماند.