سخنگوی قوه قضائیه:

برخی برای جلب بعضی از آراء نیاز دارند حرف‌های غیرواقعی و احیانا علیه برخی نهادها و ارزش‌های نظام بزنند

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای، در واکنش به برخی مطالب مطرح شده در مناظره‌ها گفت: در برخی مناظره‌های انتخاباتی مطالب و اتهاماتی را علیه قوه قضاییه و ارزش‌های نظام مطرح کردند که آدم شرمنده می‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای درحاشیه سمینار حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در این سمینار چه مباحثی مطرح شد، اظهار کرد: مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه هر چند وقت یکبار با مجموعه خود نشست برگزار می‌کند و در این نشست از بنده نیز دعوت شده بود که عمده مسائل مطرح شده مربوط به موضوعات حفاظت اطلاعات قوه قضائیه بود.
به گزارش نویدتهران،حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: در این نشست بنده دو موضوع را مطرح کردم که یکی توصیه به مسائل اخلاقی و توجه به خود با عنایت به در پیش رو بودن ماه مبارک رمضان بود. همچنین با توجه به جایگاه مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه مطالبی پیرامون ضرورت مراقبت و صیانت از مجموعه قوه قضائیه مطرح شد.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از نامزدهای ریاست جمهوری در آخرین مناظره انتخاباتی اظهار داشته که قوه قضائیه با فساد دردولت دهم برخورد نکرده است و در برخورد با پرونده اخیرِ آموزش وپرورش تبعیض آمیز عمل کرده است و بیان کرده که مبارزه با فساد به شرط رعایت عدالت اشکالی ندارد، تصریح کرد: متاسفانه در برخی از مناظرات و صحبت‌های برخی نامزدهای انتخاباتی در هفته‌های اخیر مطالبی بیان شده که انشاءالله پاسخ لازم و قاطع در زمان خود داده خواهد شد و در فضای فعلی انتخابات برای اینکه مسائلی پیش نیاید دم فرو بسته‌ایم.

سخنگوی دستگاه قضا افزود: اتهامات زیادی علیه قوه قضائیه و ارزشها و نهادهای نظام مطرح کردند که متاسفانه آدمی شرمنده می‌شود که برای جذب برخی افراد خاص و رأی علیه قوه قضائیه و نظام صحبت‌هایی مطرح می‌کنند.

وی گفت: اگر قوه قضائیه و سایر نیروهای جان برکف از اول انقلاب با تروریست‌ها مبارزه نمی‌کردند آقایان امروز کجا بودند؟ قوه قضائیه با مافیای مواد مخدر مبارزه کرده است . متاسفانه کسانی مسائلی را به زبان آوردند که گذشته خودشان روشن است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: قوه قضائیه مجری قوانینی است که مجلس تصویب کرده است ودر اوایل انقلاب این قضات دادگاه انقلاب و مردم جان بر کف بودند که به وسیله تروریست‌ها شهید می‌شدند و همین کسانی که خودشان قائل بودند که باید افراد علنی مجازات شوند، امروزحرفهای دیگری را مطرح می‌کنند.

معاون اول قوه قضائیه اظهار کرد: اینکه قوه قضائیه دردولت قبل با فساد مبارزه نکرده خلاف و کذب است. قوه قضائیه با همه مفسدین اقتصادی رده بالا برخورد می‌کند. همچنین بامفسدین و کسانی که در جایگاه‌های بالای حکومتی، دارای فساد هستند، برخورد می‌شود.

سخنگوی دستگاه قضا تاکید کرد: دردوره قبل با معاون اول رئیس جمهور برخورد شد و درحالی که در همان سمت بود 13 جلسه از وی تحقیق شد و اکنون در حال تحمل کیفر است. همچنین با افرادی که درمظان اتهام بودند برخورد شد و برای کسانی که فسادشان ثابت نشد، قرار منع تعقیب صادر شد؛ اما با کسانی که فساد آنها ثابت شد، قوه قضائیه با قاطعیت برخورد کرد.

وی افزود: قوه قضائیه امروز نیز با کسانی که فساد مالی وامنیتی دارند، برخورد می‌کند و افتخار دستگاه قضا این است که با دانه درشت‌ها برخورد کرده و تحت تاثیر فضاسازی‌ها و فشارها قرار نگرفته‌ است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه گفت: کسانی گفتند اگر فلان کس را قبل از انتخابات احضار کنید، ما اعلان جنگ می‌کنیم؛ اما قوه قضائیه تسلیم نشد و اگر اتهامات این فرد ثابت شود، قطعا با وی برخورد می‌شود.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: در خصوص کالای مظنون به قاچاق درنشست خبری توضیح دادم و درنشست قبلی سیر قضیه را مطرح کردم و موارد اتهامی رسیدگی می‌شود. مطالب مطرح شده مربوط به اساسنامه، اعضا و رئیس هیئت مدیره بود که هیچ کدام محرمانه نیست، مسائل مربوط به شرکت‌ها درروزنامه رسمی درج می‌شود. ما ملتزم به قانون هستیم وتسلیم این حرف‌ها نمی‌شویم. ما می‌توانیم در مورد پرونده‌های دیگر هم اطلاع رسانی کنیم؛ اما ملتزم به قانون هستیم و قانون به ما این اجازه را نمی‌دهد.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی ازنامزدهای انتخاباتی درمناظره سوم مطرح کرده که معوقات بانکی مربوط به دولت قبل است؛ آیا در این دولت معوقه‌ای نداشتیم، گفت: متاسفانه اگر یک جمله را از زبان برخی از آقایان امروزی بگیرند چیزی برای گفتن ندارند و آن جمله “دولت قبل” است. کاری ندارم دولت قبل خوب بود یا بد؛ اما آقایان همه نارسایی‌ها و ناکارآمدی‌ها را به گردن دولت قبل نیاندازند و انصاف داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: معوقات بانکی هم درآن دولت و هم در این دولت بوده است؛ اما در این دولت افزایش داشته وحقوق‌های نجومی جهش بالایی پیدا کرده است؛ کما اینکه دردولت قبل حتی یک مورد هم نداشتیم که یک فرد صاحب سمت و مدیر متوسط، حقوق ماهیانه‌اش 100 میلیون باشد؛ اما در این دولت متوسط دریافت ماهیانه حتی تا 200 میلیون هم بوده است. البته پاداش‌هایی که چه دردولت قبل و چه در این دولت گرفته‌اند، بالا بود؛ اما حقوق‌های نجومی مربوط به این دولت بوده است و دراین دولت سه چیز افزایش پیدا کرده که بدهی دولت به بانک‌ها، بدهی دولت به بانک مرکزی و نقدینگی است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مطالبی را با این مضمون مطرح کرده که قوه قضائیه 38 سال با مجرمین برخورد و برخی را اعدام کرده است؛ نظر شما در این باره چیست، گفت:حتما همین‌گونه است. قوه قضائیه از ابتدای انقلاب تا به امروز درتمام صحنه‌های مبارزه با همه مفسدین ، تروریست‌ها، تروریست‌هایی که هزاران نفر از عزیزان ما،از مسئولان ما در دستگاه قضایی،در مجلس،در دولت،در نیروهای مختلف، در بین مردم حزب اللهی که اگر فقط یک نفر شکل وشمایل حزب اللهی داشت را به گلوله می‌بستند، حضور داشته است.
وی در ادامه افزود: در خصوص مبارزه با مافیای مواد مخدر هم قوه قضائیه، نیروی انتظامی وسایر دستگا‌ه‌ها مبارزه کرده‌اند و می‌کنند و افتخار می‌کنیم که با این مجرمین برخورد کرده و خواهیم کرد و مِن بعد هم برخورد خواهیم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: قوه قضائیه این افتخار را دارد که از ابتدای انقلاب تا امروز با بسیاری از مفسدین اقتصادی چه آنهایی که از زمان طاغوت باقی مانده بودند و چه آن کسانی که با ثروت‌های بادآورده و از مسیر خلاف توانسته بودند اموالی را کسب کنند،برخورد کرده است.

معاون اول قوه قضائیه گفت: قوه قضائیه اکنون هم با مفاسد ضد امنیتی و کسانی که اغتشاش می‌کنند، برخورد کرده و امروز هم اگر بخواهند اغتشاش کنند، برخورد می‌کند. افتخار می‌کنیم که اگر کسانی بخواهند امنیت، آرامش و آسایش مردم را به هم بزنند، با آنها برخورد کنیم.

سخنگوی دستگاه قضا بیان کرد: قوه قضائیه بخصوص در این چند سال اخیر با کسانی که امنیت و آرامش مردم را درشهرها به هم می‌زنند و با کسانی که متجاوزین به نوامیس واموال مردم بوده‌اند، برخورد کرده و از حالا به بعد هم برخورد خواهد کرد.

وی افزود: با کمال تأسف بعضی ها برای اینکه برای خود رأی جمع کنند، خلاف گفته‌ها، منبرها، صحبت‌ها و تصمیمات قبلی خودشان دارند عمل می‌کنند و بعضاً هم متأسفانه متوسل می‌شوند به گفتن مسائل خلاف واقع و غیر واقعی که انسان واقعا از آن مسائل شرم دارد. اجازه دهید که زمان انتخابات بگذرد، به تک تک این حرف‌ها با قوت و قدرت و مستند پاسخ خواهم داد.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره ارتباط مؤسسه مالی و اعتباری میزان با قوه قضائیه حرف‌هایی زده؛ چه نظری دارید، گفت: این موضوع باز از همان مسائل کاملا خلاف ، دروغ و کذب است. آقایانی که این حرف‌ها را می‌زنند مطمئن هستم که می‌دانند؛ چون قبلا در جریان بودند که این موسسه هیچ ارتباطی با قوه قضائیه ندارد و قوه قضائیه با آنها برخورد کرده است و افرادشان مدت‌ها بازداشت و تحت قرار بوده‌اند و پرونده‌هایشان الان هم مطرح است.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: همه اینها ترفند‌های انتخاباتی برای جلب بعضی از آراء ونه همه آراء است و برای جلب این آراء نیاز دارند که این حرف‌های خلاف وغیر واقعی و احیانا علیه نهادها و بعضی ارزش‌های نظام را بزنند تا بتوانند رأی برخی از افراد خاص را جمع کنند.