دکتر روحانی در تماس تلفنی بشار اسد:

ایران و سوریه در سنگر واحد دربرابر تروریسم قرار دارند


رییس جمهوری اسلامی ایران مبارزه قاطعانه با تروریسم و استقرار ثبات و امنیت پایدار در منطقه را از اهداف مشترک ایران و سوریه دانست و بر لزوم ایستادگی و مقاومت در این مسیر تا رسیدن به پیروزی نهایی تأکید کرد.
به گزارش نویدتهران،حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنج شنبه در تماس تلفنی بشار اسد رییس جمهور سوریه با وی، از ابراز تسلیت و همدردی دولت و ملت سوریه با ملت ایران به خاطر حادثه تروریستی تهران تقدیر کرد و گفت: ملت ایران سالهای طولانی در برابر تروریسم ایستادگی و مبارزه کرده است.
رییس جمهور با اشاره به اینکه در سال­های اولیه انقلاب بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم ایران قربانی تروریسم شده ­اند، افزود: این گونه اقدامات تروریستی و وحشت آفرینی ها و تهدیدها برای ملت ایران تازگی نداشته و تردیدی وجود ندارد که این حوادث اراده مردم را در مبارزه با تروریسم قوی تر خواهد کرد.
دکتر روحانی اقدام تروریست­ها در کشتار مردم بی­ گناه در مجلس شورای اسلامی که در انتظار ملاقات با نمایندگان خود بودند را عملی بزدلانه و سخیف دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران و سوریه امروز درجبهه ای واحد در برابر تروریسم قرار دارند و مطمئناً روابط نزدیک و برادرانه دو ملت روز به روز مستحکم­تر از گذشته خواهد بود.
رییس جمهور مواجهه و مبارزه قاطعانه با تروریسم و استقرار ثبات و امنیت در منطقه را از اهداف مشترک ایران و سوریه عنوان کرد و ضمن تبریک پیروزی­های پی در پی ملت و ارتش سوریه در مبارزه با تروریست­ها، ابراز امیدواری کرد همه نیروهایی که درسوریه هم پیمان و مصمم به مبارزه با تروریسم هستند در آینده نزدیک به پیروزی نهایی دست پیدا کنند.
دکتر روحانی همچنین ضمن ابراز امیدواری نسبت به تداوم آتش بس در مناطق سوریه که حاصل تعامل و هماهنگی میان ایران، سوریه و روسیه است،‌ حملات جنگنده­ های آمریکایی به نیروهای سوری را تجاوزی آشکار وخلاف قوانین بین المللی و اقدامی محکوم دانست و گفت: این اقدامات ثابت می­کند که ادعای امریکایی­ها برای مبارزه با تروریسم واهی و دور از واقعیت است.
رییس جمهور با اشاره به اینکه اراده دولت دوازدهم نیز مانند گذشته همراهی با ملت سوریه در مسیر مبارزه با تروریسم خواهد بود، تأکید کرد: دولت و ملت ایران تا رسیدن به پیروزی نهایی در کنار مردم سوریه خواهد بود.
دکتر روحانی ضمن اظهار امیدواری از اینکه با همکاری کشورهای منطقه در آینده شاهد نابودی کامل تروریسم باشیم، افزد: اینکه امروز برخی کشورها با ادعای مبارزه با تروریسم به دنبال اختلاف افکنی در منطقه هستند، خلاف مسیر و عملی اشتباه است.
دکتر روحانی همچنین با تبریک ماه مبارک رمضان به مردم سوریه اظهار امیدواری کرد خداوند در شب های قدر توفیق و سربلندی برای ملت ها و ثبات در منطقه را مقدر کند.
بشار اسد رییس جمهور سوریه نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تسلیت و ابراز تأسف از وقوع حادثه تروریستی در کشورمان و بیان همدردی دولت و ملت سوریه با دولت و ملت ایران خاطر نشان کرد: سوریه این حادثه تروریستی را به شدت محکوم می کند.
رییس جمهور سوریه افزود: اقدامات تروریستی نه تنها در ایران بلکه در هر نقطه از جهان که انجام شود محکوم است.
بشار اسد، جمهوری اسلامی ایران را کشوری دوست و برادر و محکم و قاطع در مسیر مبارزه با تروریسم دانست و گفت: اقدام تروریستی در تهران علاوه بر اثبات دشمنی ها علیه ایران به خاطر اینکه کشوری مستقل بوده و به نفع مردم خود تصمیم می گیرد، نشان ضعف دشمنان ملت ایران است.
رییس جمهور سویه برگزاری انتخابات پرشور در ایران را موجب خشم بیشتر دشمنان ملت ایران عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان همواره به دنبال این هستند تا ایران را به عنوان تهدید نشان دهند، اما این انتخابات ایران را کشوری متمدن و پیشرفته به جهان معرفی کرد.
بشار اسد با تقدیر از حمایت­های دولت و ملت ایران از سوریه درمسیر مبارزه با تروریسم گفت: مطمئناً ملت ایران تحت تأثیر این اقدامات قرار نگرفته و محکم تر از گذشته در برابر تروریسم و خشونت خواهد ایستاد.