فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران:

ارتش و سپاه در حادثه زلزله، جلوه زیبایی از هم‌افزایی را به نمایش گذاشتند

به گزارش نویدتهران،امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش، سپاه، بسیج و مجموعه‌ نیروهای مسلح در این حادثه غم‌بار جلوه زیبایی از هم‌افزایی را به نمایش گذاشتند، اما مجاهدت همچنان باقیست.
امیر سرلشکر موسوی ضمن عرض تسلیت و ابراز تاسف و تاثر فراوان و همدردی با مردم شریف استان کرمانشاه و مناطق زلزله زده به‌ویژه خانواده های داغدار، صبر و اجر برای بازماندگان و سلامت و عافیت کامل برای آسیب دیدگان و مجروحان را از خداوند بزرگ مسئلت کرد و افزود: شکر به درگاه خداوند که ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و سایر نیروهای مسلح توانستند در اجرای فرمان فرمانده معظم کل قوا همه امکانات و توان خود را برای یاری رساندن به صحنه بیاورند.
فرمانده کل ارتش با تشکر ویژه از مردم مصیبت دیده سر پل ذهاب، کرمانشاه و روستاهای اطراف برای همه محبت هایی که در این واقعه نسبت به فرزندان سرباز خود ابراز نمودند خاطر نشان کرد: مردم کم نظیر سر پل ذهاب در حالی که خود داغ دار، مصیبت دیده و بهت زده از این حادثه بودند از همان روز اول آنچنان صحنه های شورانگیزی از محبت به برادران سرباز خود نشان دادند که چنانچه امکان ثبت همه آن صحنه‌های ناب در قاب تصاویر میسر بود، الگویی از عشق خالصانه ارتش و مردم را به جهان ارایه می کرد.
وی یادآور شد: ارتش همواره دلاورمردی ،پشتیبانی،حمایت و ایثارگری مردم پهلوان این خطه در دوران دفاع مقدس و پس از آن را در خاطر دارد و از صمیم قلب و عمق وجود تا آخرین لحظه کنار این مردم صبور و بزرگوار خواهد ماند.
فرمانده کل ارتش خاطر نشان کرد: به همه دستگاه ها و سازمان ها، ستاد بحران، هلال احمر، اورژانس، استانداری، فرمانداری و دیگر دستگاه‌ها به خاطر تلاش های خالصانه و موثری که در زمینه ارائه خدمات و مدیریت بحران داشتند خدا قوت عرض می نمایم. امیر سرلشکر موسوی افزود: همچنین از هم‌رزمان خود در ارتش جمهوری اسلامی ایران در ستاد ارتش، سازمان های عقیدتی سیاسی، حفاظت اطلاعات، قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)، نیروی هوایی، نیروی دریایی و مخصوصا نیروی زمینی و امیر سرتیپ حیدری فرمانده جهادی آن نیرو تشکر می‌کنم.
فرمانده کل ارتش خاطر نشان کرد: امیر سرتیپ حیدری با بسیج نیروی انسانی مومن و پا در رکاب و همچنین تجهیزات و امکانات موجود به صورتی متحرک و هجومی و با روحیه ای ایثارگرانه وارد صحنه شد و با همه توان خود و به خصوص هوانیروز قهرمان یک رکورد به جا گذاشت.
سرلشکر موسوی افزود: نیروی زمینی در روز اول همه زیرآوار ماندگان شهر سر پل ذهاب را خارج کرده و مصدومین را در کمترین زمان ممکن به اورژانس پادگان ابوذر و بلادرنگ به بیمارستان 520 کرمانشاه منتقل و از آنجا با هواپیماهای نیروی هوایی به بیمارستان بعثت تهران رساند.
فرمانده کل ارتش ضمن خداقوت به امیر حیدری که با حضور شبانه‌روزی در کوچه و خیابان در سر پل ذهاب و بعضی روستاها، امکانات موجود را بین مردم تقسیم کرد، خاطر نشان کرد: ارتش و سپاه در این حادثه غم‌بار جلوه زیبایی از هم‌افزایی را به نمایش گذاشتند، اما مجاهدت همچنان باقیست و مردم منتظر. همه ما می توانیم دست به دست هم بدهیم و مناطق زلزله زده را بیش از پیش بسازیم.
وی در پایان افزود: بار دیگر خدا را شکر می کنم که به فضل خود قوت داد تا خدمتگزار مردم باشیم.