معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت خبر داد؛

۴۰ میلیارد کلاهبرداری با صدور بیمه نامه های جعلی

به گزارش نویدتهران،معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری فردی که با استفاده از بیمه نامه های جعلی مبلغ ۴۰ میلیارد ریال از بیمه گذاران کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
سرهنگ کارآگاه “جهانگیر تقی پور” در گفت و گو یی در تشریح این خبر، گفت: بیست و دوم آبان ماه امسال يکي از نمايندگان شرکت های بيمه گذار با مراجعه به اداره ۱۳ این معاونت اعلام کرد، فردي که قبلا به عنوان کارگزار در نمايندگي بیمه فعاليت مي کرده و به قوانين و امور بيمه آشنا می باشد، پس از منفک شدن از نمايندگي به افراد و شرکت هاي مختلف مراجعه و با وعده ارائه بيمه نامه هاي اقساطي اقدام به عقد قرارداد و سپس صدور بيمه نامه جعلی کرده است.

وی با اشاره به اینکه شاکی اظهار داشت متهم وجوه قابل توجهی از بیمه گران دریافت کرده است، بیان داشت: مشتريان بیمه پس از بروز حوادث و مراجعه به بيمه، متوجه جعلي بودن بيمه نامه ها شده اند و به دنبال آن به اداره مرکزي بيمه مراجعه و شکایت هایی را در این خصوص طرح کرده اند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: در تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند مخفيگاه متهم را در شمال تهران شناسايي کنند و در یک عملیات پلیسی، با دستور قضائی وی را در بیست و دوم آبان ماه دستگیر کردند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با بازرسي از مخفیگاه متهم ۴۰۰ فقره بيمه نامه جعلي که صادر و تحويل مشتريان شده بود، کشف شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بيش از ۴ ميليارد تومان برآورد کرده اند، گفت: با انتقال متهم به اداره مبارزه با جعل پلیس آگاهی وی به جرم ارتکابی اعتراف و در نهايت با صدور قرار قانوني از سوی بازپرس شعبه ۱۳ دادسراي ناحيه ۳۲ تهران روانه زندان شد.