۲۴۰ دانش آموز پسر از جلفا به شمالغرب اعزام شدند

%d8%b1%d8%ac%d8%a8-%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8cبه منظور تجدید میثاق با آرمان های والای شهدا و امام راحل، ۲۴۰ نفر از دانش آموزان پسر جلفا به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام شدند.

به گزارش نوید تهران وبه نقل از بسیج ، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه جلفا در آیین بدرقه این دانش آموزان، بر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه در راستای مقابله با هجمه فرهنگی دشمن تاکید و از دانش آموزان خواست، از این فرصت برای آشنایی با دستاوردهای دوران دفاع مقدس و مقاومت رزمندگان استفاده کنند.

حجت الاسلام رجب احمدی با بیان اینکه شهدا جانشان را با بصیرت تقدیم کردند خاطرنشان کرد: یکی از بسترهایی که موجب می شود از خودگذشتگی های شهدا را به نسل جوان انتقال داد همین اردوهای راهیان نور است.

این مقام مسئول اظهار داشت: اردوهای راهیان نور یکی از برنامه های موثر فرهنگی است که واقعیت های دفاع مقدس، رشادت ها و از خود گذشتگی شهدای گرانقدر را به نسل جوان جامعه منتقل می کند تا فرزندان این مرز و بوم در برابر هجمه های دشمنان در امان باشند.

%d8%ae%d9%84%db%8c%d9%84-%d8%b4%d8%b1%db%8c%d9%81%db%8c

فرمانده سپاه جلفا هم در ادامه راهیان نور را از تاثیر‌گذارترین برنامه های فرهنگی عنوان کرد و بیان کرد: دانش آموزان در این حرکت معنوی با ایثارگری‌ها و از خود‌گذشتگی‌های دلیرمردان دفاع مقدس آشنا می‌شوند چراکه امنیت و آسایش امروز مرهون خون شهیدان است.

خلیل شریفی مهم ترین اهداف راهیان نور را معرفی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای تحکیم روحیه خود باوری ، ایثار و گذشت و تحول روحی در دانش آموزان عنوان کرد.

کاروان راهیان نور دانش آموزی جلفا با حضور ۲۴۰ نفر و با شش اتوبوس به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام و به مدت دو روز از یادمان های شهدای ارومیه، پیرانشهر و مهاباد بازدید خواهند کرد.