معاون وزیرصنعت،معدن وتجارت:

۱۹ هزار طرح صنعتی در شهرک های صنعتی در حال ساخت است

به گزارش نویدتهران،معاون وزیرصنعت،معدن وتجارت: ۱۹ هزار طرح صنعتی در شهرک های صنعتی در حال ساخت است

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در حال حاضر ۱۹ هزار طرح تولیدی در شهرک های صنعتی کشور در مراحل مختلف ساخت قرار دارند که از این تعداد پیشرفت هشت هزار واحد بالای ۶۰ درصد است.

صادق نجفی در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی لیا افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال باید شاهد بهره برداری از یک هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور باشیم.

وی با بیان اینکه در سراسر کشور۸۴ هزار واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری وجود دارند،افزود: از این تعداد ۴۲ هزار واحد تولیدی در شهرکهای صنعتی مستقر هستند.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت یادآور شد: امسال با راه اندازی کلینیک های تخصصی و عارضه سنجی توسط کارشناسان متخصص، به واحدهای تعطیل و راکد مستقر در شهرک های صنعتی کشور برای فعالیت دوباره و بازگشت به چرخه تولید کمک می کنیم.

نجفی به تعداد شهرک های صنعتی تقاضا محور نیز اشاره کرد و گفت: از ۹۶۷ شهرک و ناحیه صنعتی کشور ۸۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی در مرحله واگذاری زمین به سرمایه گذاران قرار دارد.

وی با بیان اینکه در شهرک های تقاضا محور صنعتی همچنان با تقاضای سرمایه گذاری برای ساخت واحدهای تولیدی روبرو هستیم،گفت: از طریق مشوق ها همچون بخشودگی طولانی مدت مالیاتی و واگذاری ارزان قیمت زمین بدنبال جذب سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور هستیم.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با هدف حضور در آیین افتتاح ۲ واحد و بازدید از زیر ساخت های چند شهرک صنعتی قزوین امروز به این استان سفر کرده است.

استان قزوین دارای ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی است که ۸۶۴ واحد تولیدی در آنها مستقر بوده و دارای پروانه بهره برداری هستند.