مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی؛

۹ دی سومین انقلاب مردمی ایران بود

به گزارش نویدتهران،حجت‌الاسلام حسینی گفت: مردم ایران تا پای جان برای حفظ نظام، اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستادند و۹ دی سومین انقلاب مردمی ایران بود.

حجت‌الاسلام شهاب الدین حسینی در جمع خبرنگاران در خصوص حماسه ۹ دی و با تأکید بر ضرورت برگزاری باشکوه مراسم ۹ دی گفت: ملت بزرگ و با بصیرت ایران با حضور پرشور، گسترده و آگاهینه خود در ۹ دی سال ۸۸ حماسه ماندگار و تاریخی رقم و معادلات دشمنان و استکبار جهانی را به هم زدند.

وی با تأکید بر اینکه دشمن بعد از اجراکردن برنامه‌های مختلف و پیاده کردن فتنه ۸۸ در حماسه ۹ دی شکست خورد، افزود: حماسه ۹ دی ۸۸ آثار و برکات فراوانی داشت که همچون انقلابی دیگر باعث شکست فتنه گران، دشمنان خارجی و داخلی شد.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی نماد عزّت و استقلال است، افزود: مردم ایران تا پای جان برای حفظ نظام، اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و حماسه ۹ دی را رقم زدند که روز مقاومت و وحدت ملت انقلابی ایران شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی افزود: انتخابات بهانه شد شاهد بودیم که در جریان فتنه ۸۸، برخی از گمراهان و عوامل دشمن ابتدا در روز قدس شعار «نه غزه و نه لبنان» را سر دادند سپس در روز ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا عکس امام را پاره کردند در ۱۶ آذر روز دانشجو ماجرایی دیگر و در نهایت در ۷ دی سال ۸۸ با توهین به پرچم امام حسین علیه السلام عداوت را به اوج رساندند.

حجت‌الاسلام سید شهاب الدین حسینی ادامه داد: مردم وقتی دیدند به امام حسین(ع) بی‌احترامی شده فهمیدند که ماجرا حمایت از یک شخص و تصدی پست ریاست جمهوری نیست؛ بلکه موضوع دین مردم است و بنابراین برای حفظ ارزش‌های والای دینی پا به میدان گذاشتند.

وی درباره پیامدهای شوم فتنه ۸۸ اظهار داشت: بعد از فتنه خرابی های بسیاری به‌ وجود آمد، فتنه دستاوردهای انقلاب را نشانه گرفت و امیدها را تبدیل به یأس کرد اما حضور مردم تحت امر ولایت فقیه که دو اصل مهم برای تداوم حیات انقلاب اسلامی است، دست شمن را کوتاه کرد.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی فتنه ۸۸ قطع کردن حلقه اتصال عاشورا به ظهور امام زمان(عج) است، خاطرنشان کرد: ۹ دی سومین انقلاب مردمی ایران بود، بعد از پیروزی انقلاب در سال ۵۷ و بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان، ۹ دی ۸۸ را می‌ توان به‌عنوان سومین انقلاب مردمی ایران عنوان کرد.

حجت‌الاسلام سید شهاب الدین حسینی همچنین با اشاره به اینکه ۹ دی خط بطلانی روی عقاید تمام کسانی بود که فقط روشنفکری را در ابعاد غربی آن معنا می‌ کردند، تصریح کرد: این نسل سوم و چهارم انقلاب بودند که در ۹ دی حماسه آفریدند؛ نسل ‌هایی که نه پیروزی انقلاب را دیده بودند و نه دوران دفاع مقدس را درک کرده بودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه مردم ایران همواره در صحنه های مختلف نشان داده اند که برابر زیاده خواهی دشمنان خواهند ایستاد، گفت:همزمان با ۹ دی ماه نیز ملت بصیر ایران بار دیگر مقابل جریان باطل و نفاق ایستاده و نشان خواهند داد هنوز هم با عاشورا ستیزان، منافقان و فتنه‌گران سر ستیز دارند.