آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

۲۲ بهمن، برنامه‌ریزی دشمنان را نقش بر آب کرد

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: یوم الله ۲۲ بهمن سبب شد گردن‌کشان دنیا به هدف‌شان نرسند.

آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به یوم الله ۲۲ بهمن گفت: هر کس ۲۲ بهمن در خانه بنشیند جفا به تاریخ و انسانیت کرده است.

وی با اشاره به این که انقلاب اسلامی نگذاشت گردن‌کشان دنیا به هدف خود برسند، افزود: آمریکا و صهیونیست‌ها در چاهی که کنده بودند سقوط کردند؛ این چیزی است که ۲۲ بهمن به وجود آورد و باید گفت ارزش آن را هیچ کس به اندازه امام زمان (عج) نمی‌تواند محاسبه کند.

آیت‌الله امامی کاشانی با گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) و شهداء گفت: چهلم سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مصادف با ۲۲ بهمن است؛ او کسی بود که از سفره ایمان و عمل صالح به این نقطه از عظمت رسید.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: دشمن از جمله افسران آمریکایی می‌گویند اگر ما مثل سردار سلیمانی داشتیم خیلی ارزشمند بود و از تاکتیک و شجاعت بالای او تعریف می‌کنند و بسیاری از کشور‌های غرب آسیا می‌گویند امنیت خود را مدیون سردار شهید سلیمانی هستند؛ وقتی آیت الله سیستانی به رهبر انقلاب تلگراف زد و گفت؛ خدمات سردار سلیمانی در برابر داعش در عراق بی نظیر و فراموش نشدنی است.

وی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند گفت: این انتخابات مولود ۲۲ بهمن و فداکاری‌هاست؛ بنابراین اهمیت دادن به مجلس و پای صندوق رأی آمدن برای همه کسانی که واجد شرایط هستند به معنای اهمیت دادن به امنیت کشور است و وقتی مردم با هر عقیده و سلیقه‌ای پای صندوق‌های رأی آمدند، کشور را بیمه می‌کنند.

آیت‌الله امامی کاشانی در این باره افزود: این حضور یک ادای دین کوچک به امام (ره)، شهداء و فداکاری‌هاست.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ناتوانی دشمن در پیاده سازی نقشه‌هایش علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران گفت: دشمن در برابر حضور مردم ایران جز این که در لجن‌های خودش دست و پا می‌زند، کار دیگری بلد نیست.

آیت‌الله امامی کاشانی درباره ملاک‌های مهم در انتخاب نماینده مجلس افزود: باید کسانی که مومن به خدا، مملکت، شهداء، پدران و مادران و همسر شهیدان و مومن به غنی بودن کشور و نبود بی قانونی و فساد هستند انتخاب شوند.

وی تأکید کرد: نماینده باید دلسوز مردم باشد و نظام ما را که از سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه و مجمع تشخیص برخوردار است، تمام این‌ها را تحت عنوان قانون بپذیرد.

خطیب جمعه تهران با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم و گلایه‌هایی که از اجرا نشدن قانون دارند، گفت: وکیل، وزیر، مدیر و قاضی بودن و روی یک صندلی مهم نشستن خیلی سنگین است؛ هم برای رأی دهندگان و هم برای آنانکه رأی می‌آورند.

وی با اشاره به طرح معامله قرن که از سوی آمریکایی‌ها ارایه شده است، افزود: غارت گران به خانه‌های مردم مظلوم فلسطین حمله کردند و زندگی را از آن‌ها گرفتند و حالا می‌گویند بیایید معامله کنید؛ این جز رسوایی و نشان دهنده پستی و ناکس بودن دشمنان نیست؛ چه آمریکا باشد چه اسرائیل.

آیت‌الله امامی کاشانی با بیان این که مردم این روز‌ها با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که باعث ناامیدی شده است، اشاره کرد و گفت: در اوج این ناامیدی است که خورشید درخشان مهدی موعود ارواحنا فداه طلوع می‌کند.

امام جمعه تهران با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) گفت: در این حدیث اشاره شده است که در آخرالزمان فتنه سنگینی به وجود می‌آید که دوستان را از هم جدا می‌کند و گرفتاری ایجاد می‌کند؛ این روزگار سنگین وقتی خواهد آمد که سومین فرزند من در غیبت به سر می‌برد و مردم در اوج ناامیدی ندای‌ ای اهل عالم بقیه الله خیر لکم را می‌شنوند.

۲۲ بهمن، برنامه‌ریزی دشمنان را نقش بر آب کرد

خطیب جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن، نقطه پایانی برنامه‌ریزی شوم دشمنان برای ایران و به دنبال آن برای تمام ملت‌های منطقه بود.

آیت‌الله امامی کاشانی، ۲۲ بهمن را حادثه‌ای دانست که اهداف بعثت انبیاء و حرکت اولیا را در تاریخ بشریت تحقق بخشید و براساس فلسفه تاریخ و سنت‌های الهی آن را به ثمر نشاند.

خطیب جمعه موقت تهران افزود: اگر انقلاب اسلامی پیروز نمی‌شد امروز آمریکا و صهیونیسم جهانی بر همه جهان سلطه داشتند و همه چیز ما و همه کشور‌های منطقه در چنگال آن‌ها گرفتار بودند و سیاست، فرهنگ و اقتصاد ما صهیونیستی بود.

آیت‌الله امامی کاشانی گفت: روزی در شورای امنیت سازمان ملل تصمیم گرفتند که فلسطین باید به دو بخش عربی و یهودی تقسیم شود و بعد تصمیم گرفتند که ایران و صهیونیسم با هم برادر باشند و وقتی آیت‌الله کاشانی در مقابل این موضوع ایستادگی کرد ایشان را به لبنان تبعید کردند و زمینه را برای تحقق این هدف فراهم کردند.

خطیب جمعه موقت تهران افزود: کار به جایی رسید که در جهان عرب ایرانی را برادر صهیونیسم می‌دانستند و اعتقاد داشتند نفت ایران در خدمت صهیونیسم باشد و وقتی آن‌ها به دنبال بمباران کشور‌های عربی بودند هواپیما‌های آن‌ها در ایران سوخت می‌کردند و کشور‌های عربی بمباران می‌شد.

آیت‌الله امامی کاشانی گفت: همچنین از نظر اقتصادی صهیونیسم جهانی از نفت ایران در اقتصاد و ماشین جنگی خود استفاده می‌کرد و به شاه دستور می‌داد و شاه هم نوکری مقابل آمریکا بود و همه وسایل زندگی و کشاورزی اعم از گندم، برنج، مرغ و تخم مرغ به اسرائیل می‌رفت و در برابر ایران را به فروش نفت وابسته کردند و از طرف دیگر تولیدات گوسفند و حیواناتی که غذای مردم بود از بین بردند و با تقسیم اراضی، کشاورزی را هم از بین بردند و ایران را محتاج به خارج و از نظر غذا به صهیونیسم و آمریکا محتاج کردند.

خطیب جمعه موقت تهران افزود: از نظر علمی و فرهنگی هم در محیط دانشگاه‌ها ارزشی برای استاد و دانشجو قائل نبودند و فرهنگ دینی و حوزه‌های علمیه را تخریب کردند، حجاب را برداشتند و روضه را تعطیل کردند و همه این برنامه‌ها برای ایران و بعد برای تمام منطقه بود، اما به لطف خدا با پیروزی انقلاب اسلامی به جز معدودی از رهبران کشور‌های اسلامی که در مقابل آن‌ها تمکین می‌کنند همه ملت‌های مسلمان در مقابل صهیونیسم و آمریکا ایستاده‌اند.

آیت‌الله امامی کاشانی همچنین با اشاره به در پیش بودن ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) ایشان را الگوی بارزی برای همگان دانست و گفت: حضرت زهرا (س) معتقد بودند کسی که همسایه اش را اذیت کند و از شرش آسوده نباشد مؤمن نیست و کسی مؤمن است که یا زبانش به خیر باز شود و یا سکوت کند.

خطیب جمعه موقت تهران افزود: حضرت زهرا (س) معتقد بودند خدا افرادی را که بد دهن باشند و حرف‌های زشت بگویند دشمن می‌داند و حیا را جزو ایمان می‌دانند.