جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده؛

۱۶۹ هزار واحد آسیب دیده از سیل مراحل تامین اعتبار را طی می کنند

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بخش اعظم ارزیابی ها و کارشناسی واحدهای آسیب دیده از سیل به انجام رسیده که تاکنون ۱۶۹ هزار و ۳۷۷ واحد آسیب دیده اعم از احداثی و تعمیری در سکونتگاه های شهری و روستایی کارشناسی شده و مراحل تامین اعتبار را طی می کنند.

اسماعیل نجار معاون وزیر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با ارائه گزارش آخرین اقدامات صورت گرفته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مناطق سیل زده این مطلب را عنوان و اظهار داشت: برنامه زمانبندی و دستورالعمل مشارکت نهادهای کمک رسان در بازسازی مناطق سیل زده تهیه و در حال اجراست.
وی ادامه داد: در خصوص اسکان موقت آسیب دیدگان، اقدامات مقدماتی در مناطقی که الویت داشته مانند پلدختر و معمولان صورت پذیرفته و تامین اعتبار از منابع بنیاد کمک هزینه اسکان موقت پرداخت شده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: همچنین اعطای تسهیلات معیشتی و بازسازی و پرداخت کمکهای بلاعوض در مناطق آسیب دیده از سیل ادامه دارد و در مکان هایی که امکان بازسازی وجود دارد عملیات اجرایی آغاز شده است.
نجار توضیح داد: ستادهای معین در استان های آسیب دیده ای که دارای تمرکز آماری خسارت می باشند، شامل استان میزبان استان گلستان (خراسان رضوی، گیلان)، استان میزبان خوزستان (فارس، البرز، خوزستان، تهران، هرمزگان و کرمان) و استان میزبان لرستان (کردستان، قزوین، مرکزی، اردبیل، اصفهان) است.