نعمتی در جمع خبرنگاران:

یک گلوله از سمت ناجا به سوی دراویش شلیک نشده است

به گزارش نویدتهران،سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح اتفاقات رخ داده در حادثه خیابان پاسداران گفت: حتی یک گلوله از سوی نیروهای انتظامی به سمت دراویش شلیک نشده است.
بهروز نعمتی در حاشیه نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس گفت: دکتر لاریجانی در این نشست درباره اغتشاشاتی که توسط دراویش گنابادی رخ داده بود، گزارشی ارائه داد که شامل اقداماتی است که نیروی انتظامی و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی انجام داده اند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این نشست رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس که در جلسه شورای تامین استان حضور یافته بود، گزارشی درباره حوادث دو شب گذشته به نمایندگان ارائه داد، افزود: صبح امروز کمیسیون امنیت ملی جلسه ای تشکیل داد که باتوجه به اهمیت موضوع این جلسه با حضور مسئولان انتظامی و اطلاعاتی استان تهران برگزار شد که مقرر شده جمع بندی های مختلف انجام شود و در صحن علنی مطرح و به اطلاع مردم برسد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اتفاقات خیابان پاسداران حدود ۳۰۰ نفر از دراویش دستگیر شده اند و ۳ نفر از نیروی انتظامی و ۲ نفر از بسیج در این حادثه به شهادت رسیده اند که البته ۳۵ نفر از نیروهای انتظامی زخمی شده اند.

وی با بیان اینکه دراویش با شمشیر نیروهای انتظامی را مجروح کرده اند یادآور شد: در این حادثه حتی یک گلوله به دراویش شلیک نشده است.

نعمتی در تشریح روند چگونگی رخداد این حادثه افزود: در کلانتری گاندی، نیروی انتظامی به ۲ پراید مشکوک می شود که این دو خودرو مورد تعقیب قرار می گیرند که در جریان این تعقیب و گریز یکی از خودروهای متواری خراب می شود و سرنشینان پراید را رها کرده و سوار خودروی دیگر می شوند.

وی تصریح کرد: در این جریان در فاصله چند ساعت فردی به کلانتری مراجعه کرده و اعلام می کند که خودرویش به سرقت رفته و پس از بررسی ها مشخص می شود همان خودرویی که خراب شده است، خودروی سرقتی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در جریان تلاش برای دستگیری سارقان یکی از آنها که جزو دراویش است، بازداشت می شود، ادامه داد: پس از دستگیری این درویش سارق، تعدادی به سهم خواهی این درویش مبنی بر اینکه این فرد درویش است و باید آزاد شود، اعتراضاتی می کنند که حوادث از همین نقطه آغاز می شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دستگاه های امنیتی و قضایی تکلیف خود را درباره برخورد با دراویش می دانند، تصریح کرد: به نظر بنده دراویش از حلم نظام سوءاستفاده می کنند و شخصی که ماموران نیروی انتظامی را با خودرو زیر گرفته است، برادر همان سارق است، البته این اتفاقات روزهای اخیر با عناصر خارج از کشور ارتباطاتی داشته است.