گسترش شبکه سلامت با ایجاد ۱۲۸۳ مرکز جامع خدمات سلامت

%d9%82%d8%a7%d8%b6%db%8c-%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7%d8%b4%d9%85%db%8cهزار و ۲۸۳ مرکز جامع خدمات سلامت و ۳ هزار و ۷۰۰ پایگاه سلامت باعث گسترش شبکه سلامت شده است.
حسن قاضی زاده هاشمی در نشست خبری که در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات برگزار شد با بیان اینکه احداث هزار و ۹۸۶ خانه بهداشت تا کنون انجام پذیرفته است، گفت: تا آخر امسال هم ۵۰۰ خانه بهداشت ساخته می شود.
به گزارش نوید تهران، وی با اشاره به اینکه هزار و ۳۰۰ خانه بهداشت تعمیر شده است گفت: ۲ هزار و ۳۵۶ خانه بهداشت هم تجهیز شده است.
هاشمی با تأکید بر اینکه حدود ۶ هزار و ۷۵۲ پزشک عمومی و ۵ هزار و ۲۸۵ ماما در مراکز پزشک خانواده بکار گرفته شده اند افزود: بکارگیری هزار و ۱۸۸ دندانپزشک در سه هزار مرکز دندانپزشکی و واحدهای بهداشتی و ۱۲۲ نفر بهداشت کار دهان و دندان صورت پذیرفته است.
وی گفت: مراکز ارائه خدمات دارویی ۴ هزار و ۹۴ واحد و ۲ هزار و ۷۰۹ واحد آزمایشگاهی در مراکز بهداشتی است که تعداد اقلام داروئی در این مراکز در قالب نظام اجرا به صورت رایگان تحویل داده می شود و اقلام از ۲۷۵ به ۴۶۳ افزایش پیدا کرده است و مکمل ها برای مادران باردار و کودکان زیر دو سال ارائه می شود.
وزیر بهداشت درباره گسترش شبکه سلامت افزود: هزار و ۲۸۳ مرکز جامع خدمات سلامت و ۳ هزار و ۷۰۰ پایگاه سلامت ایجاد شده است.
هاشمی با بیان اینکه در حوزه درمان ۱۹ میلیون بیمار در بیمارستان های کشور بستری شده اند افزود: این بیماران از حمایت مالی برخوردار شده و در صورت روستایی بودن ۳ درصد و شهری بودن ۶ درصد از کل مبلغ را واریز کرده اند.
وی همچنین گفت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار زایمان طبیعی رایگان در کشور انجام شده است.
هاشمی افزود: ۵ هزار و ۳۱۲ مصدوم با ۲۱ آمبولانس هوایی تا کنون به بیمارستان ها منتقل شده اند که رقم مرگ و میر از این مسیر کاهش پیدا کرده است.