از سوی موسسه خانه كتاب؛

گزارش بیست‌وششمین جایزه جهانی كتاب‌سال منتشر شد

به گزارش نویدتهران،گزارش اجمالی بیست‌وششمین جایزه جهانی كتاب سال به معرفی آثار برگزیده جایزه جهانی كتاب سال به دو زبان فارسی و انگلیسی می پردازد.

در بیست و ششمین دوره جایزه جهانی كتاب‌سال پس از گزینش اولیه از میان بیش از ۲۷۰۰ عنوان كتاب شناسایی شده با موضوعات مختلف مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی، ۲۴۴اثر در این دو بخش از سوی بیش از ۹۲ داور مورد ارزیابی قرار گرفت و از بین ۲۸ اثر راه یافته به مرحله پایانی با مشورت هیات علمی ۹كتاب به عنوان آثار برگزیده این دوره معرفی شدند.
در بخش مطالعات اسلامی آثاری در شاخه های مطالعاتی همچون علوم قرآنی و ترجمه قرآن، هنر و معماری اسلامی، تاریخ علم، اقتصاد اسلامی، علم كلام، فقه و حقوق اسلامی، تصوف و عرفان اسلامی، تاریخ اسلام و تمدن اسلامی، فلسفه اسلامی، مطالعات شیعی، اسلام معاصر و در بخش مطالعات ایرانی آثاری در شاخه‌های مطالعاتی شیعی، تاریخ و جغرافیای ایران بزرگ، تاریخ، تمدن و زبان های ایران باستان، هنر و معماری ایران، زبان و ادبیات فارسی، صنایع دستی صنعت و گردشگری، جامعه‌شناسی ایران و ترجمه آثار اندیشمندان ایرانی بررسی و ارزیابی شد.
كتاب های ارزیابی شده در این دوره به زبان های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، چینی، عربی، ایتالیایی، گرجی، تركی، بنگالی، یونانی و فنلاندی بوده است.
برگزیدگان این دوره از كشورهای آلمان، ایتالیا، لبنان، ایرلند، روسیه، تركیه و آمریكا هستند.