سرلشکر باقری در جمع خبرنگاران:

کوچکترین سوقصد به ایران با شدیدترین پاسخگویی مواجه خواهد شد

به گزارش نویدتهران،رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: اگر چنانچه کوچکترین چشمداشت یا اقدام یا نظر سویی نسبت به امنیت کشور ما داشته باشند با شدیدترین عکس العمل ها مواجه خواهند شد.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران پیرامون تحرکات اخیر آمریکایی ها در منطقه بویژه در عراق اظهارداشت: در روزهای اخیر فعالیت های نظامی آمریکایی ها در فضای عراق و خلیج فارس تا حدودی توسعه پیدا کرده است که این فعالیت ها نیز از طرفی با شکل انبوهی از خبرپراکنی و فضاسازی روانی و رسانه ای مبنی بر اینکه آنها علیه مجموعه های مقاومت و حشدالشعبی برنامه هایی دارند، همراه بوده است.

سرلشکر باقری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تمامی فعالیت های آنان را تحت نظر دارد و در جمع آوری های اطلاعاتی کلیه فعالیت های آمریکایی ها را ثبت می کند و امروز مجموعه های دفاعی ما همگی با هوشیاری کامل از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی کشور محافظت می کنند.

وی در خصوص اینکه آمریکایی ها برخی حوادث را در عراق به اشتباه به ایران نسبت می دهند و ایران را به فرافکنی متهم می کنند، گفت: اتفاقاتی که در هفته های اخیر علیه پایگاههای آمریکایی در کشور عراق رخ داد، عکس العمل طبیعی مردم عراق و نیروهای مقاومت برابر اقدام شیطانی دشمنان در ترور شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس فرمانده نیروهای مقاومت عراق است، و ارتباطی با کشور ما ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: آمریکایی ها به خوبی مطلع هستند که مردم منطقه از جمله مردم عراق با حضور نظامی آنان در منطقه مخالف هستند و این عکس العمل طبیعی مردم منطقه است.

سرلشکر باقری گفت: همانطوری که همواره تاکید کرده ایم، اگر چنانچه دشمنان کوچکترین چشمداشت، یا اقدام و نظر سویی نسبت به امنیت کشور ما داشته باشند با شدیدترین عکس العمل ها مواجه خواهند شد.

وی در پایان یادآور شد: جمهوری اسلامی هیچگونه دخالتی در صحنه های پیش آمده در عراق نداشته و قصدی هم برای تعرض به نیروهای بیگانه ندارد.