مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌شرقی:

کودک ۸ ماهه را در بدترین شرایط ممکن رها کرده بودند

به گزارش نویدتهران،ارشدزاده گفت: کودکی که به نظر ۸ ماهه می‌آید، با لباسی نامناسب و گرسنه در ساختمانی فاقد سکنه در حوالی باسمنج به حال خود رها شده بود.

محسن ارشدزاده با اشاره به تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر رهاشدگی کودکی در حوالی باسمنج، ابراز داشت: این کودک را که به نظر می‌رسد ۸ ماهه است در ساختمانی مخروبه رها کرده بودند و به‌سبب سقوط از پله‌ها صورت او کبود و خراش برداشته بود.

وی خاطرنشان ساخت: به‌علت پوشش نامناسب او برای سرما، از وضعیت مطلوبی برخوردار نبود و ساعات اولیه‌ی تحویل به بهزیستی، بنابر گزارش مددکاران علی‌رغم گرسنگی شدید نمی‌توانست شیر بخورد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت جسمی این کودک سالم بوده و تحت معاینات پزشکی قرار گرفته است، عنوان کرد: مربیان شیرخوارگاه توانسته‌اند با این کودک ارتباط برقرار کنند و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این کودک مفقودی است یا خانواده‌اش او را رها کرده‌اند، توضیح داد: در وهله‌ی اول ما او را کودکی رها شده می‌دانیم و منتظریم تا از خانواده‌اش سرنخی به دست آید تا جوانب موضوع روشن شود، بررسی این موضوع که این کودک را ربوده‌اند یا خیر بر عهده‌ی نیروی انتظامی است.

این مقام مسئول خاطرنشان ساخت: در کنار این کودک نامه‌ای وجود نداشت و چنانچه از خانواده‌اش خبری نشد برابر مقررات شاید جهت تجربه‌ی زندگی بهتر و آینده‌ای خوشایند به‌ خانواده‌ای ایده‌آل واگذار شود.