سردار حسن کرمی:

کنترل جمعیت و تامین امنیت زائران اربعین، اولویت یگان ویژه ناجا

به گزارش نویدتهران، فرمانده یگان های ویژه نیروی انتظامی، کنترل جمعیت و تامین امنیت زائران را از اولویت های یگان ویژه در اربعین عنوان کرد و گفت: کارکنان این یگان برای خدمت رسانی به زوار امام حسین(ع)، آمادگی کامل دارند.

سردار حسن کرمی در اولین جلسه قرارگاه ظفر یگان های ویژه ناجا در مرز مهران با اشاره به تمهيدات وسيع در نظر گرفته شده براي اين ماموريت بزرگ، اظهارداشت: از ابتدای مهرماه، قرارگاه ظفر براي پيگيري و مرتفع کردن نيازمندي ها در مهران فعاليت خود را با حضور فرماندهان و مسئولان یگان های ویژه ناجا آغاز کرد که به لطف الهي در حال حاضر نسبت به برنامه هاي ابلاغي، اشرافيت و آمادگي کامل داريم.
وی، کنترل جمعیت و تامین امنیت زائران را از اولویت های یگان ویژه در اربعین عنوان و خاطرنشان کرد: لایه های کنترلی و امنیتی گسترده ای از پل زائر تا پایانه مرزی برای تامین امنیت زائران در اربعین تشکیل می شود تا کسی بدون مدارک قانونی از مرز خارج نشود.
سردارکرمی با بیان اینکه کارکنان یگان ویژه برای خدمت به زائران امام حسین (ع) همیشه اعلام آمادگی می کنند، افزود: سبقت کارکنان یگان ویژه در خدمت به زائران، مایه سرافرازی و عزت نیروی انتظامی است.
این مقام ارشد انتظامی با تاکيد بر لزوم تجهيز و توسعه زير ساخت های در دست اقدام، قبل از اربعين حسيني(ع) با توجه به ازدحام و استقبال زائران و تجربه سال های گذشته، بیان کرد: کلیه دستگاه ها در کنار یگان ویژه از تمام ظرفیت های خود برای خدمات رسانی به زوار استفاده می کنند و ضمن هماهنگی های لازم با سایر نهادهای ذیربط به دنبال خدمات دهی مناسب به زائران حسینی(ع) می باشند.
وی، اربعین را یک مسئله فرا ملی دانست وگفت: همه باید تلاش کنیم با برگزاری باشکوه مراسم معنوی اربعین حسینی(ع)، اقتدار و اتحاد جهان اسلام را بیش از پیش به نمایش بگذاریم.
کرمی، داشتن ویزا و گذرنامه را برای خروج ازکشور در مراسم اربعین حسینی(ع) الزامی دانست وتصریح کرد: با توجه به زمان باقی مانده زواری که قصد سفر به این مراسم معنوی دارند، بایستی مدارک اعم از ویزا و گذرنامه را تهیه کنند.
فرمانده یگان های ویژه ناجا درخاتمه با بیان اینکه سالانه تغييرات خوبي در روند تردد زائران صورت مي پذيرد، گفت: بايد با احصاء نقاط ضعف، برنامه هاي بهتر و دقيق تري براي تسهيل تردد زائران داشته باشيم.