پرویز فتاح:

کمیته امداد امام خمینی (ره)،صدقه جاریه نظام اسلامی است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، این نهاد انقلابی را صدقه جاریه نظام اسلامی بر شمرد.
پرویز فتاح در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران با گرامیداشت 14 اسفند روز احسان و نیکوکاری و سالروز تاسیس کمیته امداد گفت : اینکه امام خمینی (ره) در 14 اسفند 57 کمیته امداد را قبل از 12 فروردین و رفراندم جمهوری اسلامی تاسیس کردند، نشان از عزم جدی و نگاه امام (ره) به رسیدگی به مستضعفان و اولویت این مهم بوده است.
به گزارش نویدتهران وبه نقل از صدا و سیما،  وی با بیان اینکه کمیته امداد بر اساس دیدگاه امام شکل گرفت و امام راحل فقرا را ولی نعمتان نظام ما دانستند ، افزود: مشی زندگی و وصیت و زندگی ساده امام بر رسیدگی و هم نشینی بر فقرا تاکید دارد وکار کمیته امداد صدقه جاریه نظام اسلامی است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) باتاکید بر اینکه دور نمای ترسیمی حضرت امام آن است که روزی در کشور نیازمند فعالیت کمیته امداد نباشیم اضافه کرد: متاسفانه به علت تورم ، سیاست های غلط و تحریم ها و نیز برغم همه تلاش های نظام اسلامی برای فقرزدایی باز هم شاهد افزایش حجم فقر هستیم و بیماریهای دشوار ، مواد مخدر ، طلاق و رفاه طلبی برخی مسئولان بر شدت فقر افزوده است.
وی بی توجهی برخی خانواده ها در احسان و نیکو کاری وکمک به نیازمندان نزدیک خود را ازدیگر عوامل افزایش فقر دانست و گفت: 5 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد جدا از افراد زیر پوشش بهزیستی و خیریه ها زیبنده نظام نیست .
فتاح با اشاره به وجود یک میلیون نفر زن سرپرست خانواده و 1/5 میلیون فرد مسن زیر پوشش ، 38 هزار نفر دارای سرپرست زندانی و 72هزار دانش آموز زیر پوشش کمیته امداد اضافه کرد: هر چند نظام خدمات زیادی به دوردست ها و مناطق کم توسعه داشته ولی مجموعه این خدمات ناکافی است و باید به ریشه های فقر پرداخت و تحقق این مهم جز با رونق اقتصادی ، توجه به تولید و اشتغال و عمل صالح انقلابی ممکن نیست .
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه کمیته امداد همیشه مورد اعتماد مردم بوده است و این سرمایه ملی ماست گفت: سال 95 نسبت به 94 ، بیست درصد درآمدهای مردمی ما افزوده شده است و متعقدم همه جناحها و جریانهای سیاسی و اجتماعی به ماموریت کمیته امداد اعتقاد دارند.
وی بابیان اینکه امسال به 100 هزار نفر وام اشتغال می دهیم و سال بعد 1/5 برابر افزایش می یابد ،گفت: امسال 400 میلیارد تومان کمک معیشت ،35 میلیارد تومان در بخش درمان ، 40 میلیارد تومان برای ساخت مسکن ،250 میلیارد تومان برای تامین اجتماعی ،‌10 میلیارد تومان برای دانش آموزان و200 میلیارد تومان برای ازدواج پرداخت شده است و علاوه بر این 100 هزار نفر به زیارت مشهد مقدس اعزام شده اند و20 هزار منزل مسکونی به علاوه 100 هزار جهیزیه ،500 میلیارد تومان وام ضروری کوتاه مدت و300میلیارد تومان وام اشتغال داده شده است .
فتاح همچنین استفاده از فناوری مانند صندوق الکترونیکی صدقه ، انتقال ساختمان از سوهانک به خیابان آزادی را از دیگر اقدام های سال 95 بر شمرد و گفت: کار کمیته امداد فراجناحی و فرابومی است و تلاش داریم برخی امور خیریه را به مردم و خیریه ها واگذار کنیم و خیریه ها را رقیب خود نمی دانیم .