دادستان کل کشور:

کشور به مدیران جهادی و کارآمد نیاز دارد

به گزارش نویدتهران، حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در جلسه شورای اداری که با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اگر حکومت بر اساس عدل و عقل استوار باشد خداوند دشمنانش را خوار می‌کند و جامعه به سعادت می‌رسد.

وی بیان کرد: یک پایه مهم در حکومت اجرای عدل است، مدیران باید ببینند در تحقق عدالت در دستگاه خود چه نقشی دارند، خرد اندیشی و تعقل همان عاملی است که وجه تمایز انسان از سایر مخلوقات است.

دادستان کل کشور افزود: ما امروز در جامعه و کشور نیازمند مدیران جهادی، انقلابی و کارامد هستیم و هرجا از اینگونه افراد استفاده شده شاهد پیشرفت و موفقیت بودیم.

وی یادآور شد: نقش مدیران در رفع مشکلات جامعه حرف اول را می‌زند، یک مدیر معتقد به ارزش‌ها هرگز اجازه نمی‌دهد کمبود‌ها در مدیریت وی تاثیر گذار باشد اگر در جنگ پیروز شدیم ناشی از وجود مردانی مومن و متعهد و جوانان پا در رکاب بود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: قلم برخی از رسانه‌ها آبشخوار دشمن شده یا جاهلند فکر می‌کنند فساد سیستمی شده و همه جا را گرفته است، اما اینگونه نیست و چند تخلف را به تمام نظام نسبت ندهیم.

وی اظهار کرد: با اطلاعات کامل می‌گویم هرگز فساد در نظام نه گسترده و نه سیستمی است، فساد در همه جای دنیا هست و مربوط به مدیران فاسد و خائن می‌شود هرچند این بخش اندک هم زیاد است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه مجلس با اعتقاد با فساد برخورد کند، گفت: اگر یک نماینده، یک قاضی، یا مدیر بخواهد با فساد برخورد کند باید از خودش شروع کند، اگر همه قبل از هر کاری به خودمان بیندیشیم نتیجه می‌گیریم.

وی گفت: اگر همه می‌خواهیم کشور به سمت سلامت برود باید از خودمان شروع کنیم، قاضی اگر تحت تاثیر رفاقت، فساد مالی و اخلاقی شود هرگز نمی‌تواند عدالت را محقق کند.

دادستان کل کشور اظهار کرد: نظام ما اسلامی است و باید برای تحقق اهداف آن اقدام کنیم و از فرصت مدیریت برای خدمت به نظام استفاده کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: روزتان را با قرآن شروع کنید، حتی قرائت نیم صفحه قران هدایتگر است از خدا بخواهید کمکتان کند همه ما مدیران در معرض خطر هستیم، توکل به خدا و محکم کردن حلقه خود با خدا لازمه سلامت در کار است.

وی با بیان اینکه ما نوکر و خدمتگذار مردم هستیم، افزود: در ادارات اهتمام لازم برای تکریم حق ارباب رجوع را نداریم. شعار می‌دهیم، اما در عمل ما ارباب مردم شده ایم، اگر کار امروز مردم را به فردا بیندازیم، نمی‌توانیم جواب خدا و مردم را بدهیم، رفاقت کردن با مردم و برای آن‌ها حرمت قائل شدن پایه حکومت است.

دادستان کل کشور گفت: قزوین از نقاط سربلند و بسیار درخشان در تاریخ ایران است، علمای بزرگ و شهدای گرانقدری، چون شهید رجایی، بابایی و ابوترابی دارد، دشت قزوین یک نعمت است صنایع این استان قابل توجه است و همه وظیفه دارند از این منطقه حمایت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: شرایط امروز کشور با مشکلات اقتصادی همراه شده که بخشی ریشه در خارج دارد، دشمنان دنبال نافرمانی اجتماعی هستند و می‌خواهند مردم را زیر فشار قرار دهند و از گرفتن امتیازات بین المللی تجارت با کشورها، تحریم اقتصادی، جنگ روانی، جنگ رسانه ای، مردم به جایی برسند که با یک حرکت اجتماعی علیه نظام به نافرمانی مدنی دامن بزنند.

وی اظهار کرد: دشمنان ملت را نشناخته اند، اما باید مراقب باشیم، بخشی از مشکلات داخلی است و بخشی به مدیربت‌ها مربوط است.

دادستان کل کشور ادامه داد: چرا وضعیت ارز، قاچاق کالا، صادرات کالا که دست خودمان است به این روز دچار شده، اگر مدیریت صادرات و واردات توانمند به روز و رصد کننده بود با ابن حجم قاچاق کالا روبرو نبودیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: قاچاق یک مدیریت واحد ندارد از مجلس انتظار داریم یک مدیریت بزریا آن تدبیر کنند تا مدیریت آن واحد باشد، یک ستاد مبارزه با قاچاق کالا راه افتاده که هیچ دستاوردی نداشته است چرا در قانون اختیارات به یک دستگاه داده نشده که نتیجه بخش باشد.

وی بیان کرد: اولین راه موفقیت در مبارزه با قاچاق کالا مدیریت واحد است، در بندر شهید رجایی از سه هزار کانتینر فقط یک سوم کنترل می‌شود باید قاچاق کالا را جدی بگیریم تا اقتصاد آسیب نبیند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: بخشی از مسئولیتی که به دستگاه قضایی داده اند کم است و اگر پرونده سازمان یافته باشد ما دخالت می‌کنیم، به دادستان قزوین می‌گویم ما باید در خدمت صنعت، کشاورزی و بخش‌های دیگر دولت باشیم البته نقد جداست، ولی در این شرایط کمربسته در خدمت قوه مجریه هستیم.

وی اضافه کرد: هر جایی که گره‌ای در حقوق عمومی دیده شد و با کمک ما حل شدنی بود اعلام کنید ما در خدمتیم، زیرا دستگاه قضایی باید با صنعتگران همراه باشد حتی اگر تخلف دیده شدتلاش شود از تعطیلی و توقف کارخانه‌ها جلوگیری شود، اگر مدیر اقتصادی تخلف کرده، کارگر گناهی ندارد و باید با مدیر متخلف برخورد شود، در این شرایط اجاره نخواهیم داد کارخانه‌ها متوقف شوند و دستگاه قضایی در خدمت اقتصاد کشور است و اگر کارخانجات مشکلی دارند با همکاری استاندار حل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری اظهارداشت: بخشی از کار‌هایی که وارد دستگاه قضایی می‌شود منشا آن دستگاه اجرایی است باید از اشخاص حقوق دان دلسوز بهره بگیرید تا مشکلات کمتر شود.