آیت الله محمد امامی کاشانی:

کشور به جهت اقتصادی بیمار است و باید فکر شود که چگونه این بیماری مورد علاج قرار گیرد

خطیب موقت نماز جمعه تهران با گرامیداشت روزکارگر بیان داشت: کارگران ما باید به اتقان و خوبی کار اهتمام واهمیت دهند و به گونه‌ای به فعالیت بپردازند که تولیدات ما بتواند با تولیدات خارجی مقابله کند.
آیت الله محمد امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران امروز در خطبه‌های نماز جمعه پایتخت با تسلیت حادثه معدن استان گلستان اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: این حادثه، حادثه‌ای دلخراش بود و داغی بود که تحملش مشکل است؛ برای جانباختگان این حادثه رحمت و رضوان الهی را مسئلت می‌کنیم.

به گزارش نویدتهران،وی با بزرگداشت مقام معلم گفت: معلمان ما باید راه شهید آیت الله مطهری را پی بگیرند و همانطور که ایشان در تعلیم و تربیت حریص بود آن‌ها هم درتعلیم وتربیت حریص باشند.

امام جمعه موقت تهران با گرامیداشت روزکارگر بیان داشت: کارگران ما باید به اتقان و خوبی کار اهتمام واهمیت دهند و به گونه‌ای به فعالیت بپردازند که تولیدات ما بتواند با تولیدات خارجی مقابله کند.

آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: کارگران باید در امور سهل انگار نباشند و به کار و زمان به صورت کیفی و کمّی اهمیت دهند.

وی در ادامه با اشاره به هفته سربازان گمنام گفت: برای آن‌ها از خداوند متعال سلامت و توفیق آرزو می‌کنم.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم اظهار کرد: ریاست جمهوری مهم است، ولی از آن مهمتر کشور وجامعه ماست؛ جامعه ما این ملت بودند که انقلاب را به اینجا رساندند و با فداکاری‌ها و جانبازی‌های خود در عرصه‌های مختلف ظاهر شدند.

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه این جامعه نباید لطمه بخورد و دچار تزلزل و اضطراب شود، گفت: پیرامون انتخابات ریاست جمهوری مناظره‌ها و بحث‌ها صورت گیرد، اما جامعه باید آرام باشد و آنچه مهم است توجه به متن و معنویت جامعه است.

وی تصریح کرد: کلمات و ارکان و روش‌هایی که جامعه را تکان می‌دهد باید در مباحث انتخابات ریاست جمهوری مورد اجتناب قرار گیرد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ضرورت استحکام وحدت سیاسی درجامعه و خدشه واردنشدن به این وحدت به واسطه انتخابات گفت: در حدیثی آمده که اگر مسلمانی از مسلمان دیگر سه روز قهر کند به رحمت خداوند دست نمی‌یابد؛ این همان وحدت و انسجام معنوی است که پیامبر ا. کرم (ص) بر آن تأکید کرده است.

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه ما به هر کجا رسیده‌ایم با وحدت وانسجام مردم رسیده‌ایم، تصریح کرد: امنیتی که امروز در کشور ما حاکم است به جهت وحدت وانسجام مردم بر محور ولایت فقیه و حکومت فقیه و عقل و عدل و تقوا و حفظ موازین شرع است.

وی با بیان اینکه این وحدت و انسجام تحت هیچ شرایطی نباید تکان بخورد و باید حفظ شود، گفت: دشمنان چشمشان را به بر هم خوردن وحدت و انسجام ما دوخته‌اند و می‌خواهند عمود خیمه نظام که ولایت فقیه است تضعیف شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور افزود: کشور به جهت اقتصادی بیمار است و باید فکر شود که چگونه این بیماری مورد علاج قرار گیرد؛ در این جهت نیاز به کار جهادی است و اینکه در انتخابات چه افراد و گرو‌ه‌هایی را برگزینیم تا این کار جهادی را دنبال کنند و با اقداماتشان زمینه تقویت بنیه تولیدی کشور و جلوگیری از واردات غیر ضرورر را فراهم آورند.

آیت الله امامی کاشانی در پایان خاطر نشان کرد: در انتخابات پیش رو آن کاندیداهای محترمی هم که رأی نمی‌آورند اگر نیتشان کار جهادی برای علاج بیماری اقتصاد کشور باشد باز هم اجرشان محفوظ است.