رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد؛

کشف ۵ میلیارد تومان داروی قاچاق

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف محموله داروی قاچاق به ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان توسط ما موران مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد .
سردار علیرضا لطفی در توضیح این خبر گفت : در پی اقدامات پلیسی ، کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی محل نگهداری مقادیر متنابهی انواع داروهای قاچاق درمحدوده بزرگراه اشرفی اصفهانی شدند .

وی افزود: با شناسایی دقیق محل نگهداری محموله ، هماهنگی لازم با دستگاه قضائی انجام و صبح امروز در بازرسی از این محل بیش از ۲۳۰ هزار قلم انواع دارو کشف و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد که ارزش تقریبی این محموله قاچاق توسط کارشناسان ۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود:در بررسی مقدماتی از محموله داروی کشف شده مشخص شد این داروها عمدتا تولید دوکشور آمریکا و هندوستان و از نوع ضد سرطان ، نایاب و یخچالی هستند که متاسفانه در شرایط کاملا غیراستاندارد و غیربهداشتی نگهدای می شدند .

وی ادامه داد:در تحقیقات از متهم دستگیر شده نیز مشخص شد که دارو های کشف شده ، طی چند نوبت و به صورت غیرقانونی از طریق مرزهای شمال غرب وارد کشور شده و قرار بود این داروها با اتبلیغات در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی ، به نشانی مشتریان ارسال شود .

سردار علیرضا لطفی در ادامه این خبر گفت : طی هماهنگی های به عمل آمده با وزارت بهداشت این محموله از داروهای کمیاب تحویل این وزارتخانه شده تا ان شاءالله هرچه سریع تر در اختیار بیماران نیازمند قرار گیرد .

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان اظهار داشت: متهم پرونده نیز با قرار قانونی صادره از سوی مقام قضائی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .