رییس سامانه بهداشت 190 خبر داد:

کشف 14 تن مواد غذایی فاسد از ابتدای ماه رمضان

به گزارش نویدتهران،بیش از 14 تن مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف در کشور از ابتدای ماه مبارک رمضان تا ٢٣ خردادماه کشف، جمع آوری و معدوم شد.
رییس سامانه بهداشت 190 با اعلام این خبر گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا 23 خرداد ماه، تعداد 14424 تماس تلفنی با سامانه بهداشت 190 برقرار شد که 4349 تماس منجر به ثبت شکایت در سامانه شده و بقیه تماس ها منجر به ارائه مشاوره، آموزش تلفنی و راهنمایی به تماس گیرندگان شد و در مجموع 14344 کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف کشف، جمع آوری و معدوم شدند.
محراب آقا زاده افزود: از این تعداد خبر/شکایت ثبت شده، 430 شکایت مخصوص فعالیت اصناف مرتبط با ماه مبارک رمضان از جمله اصناف فروشنده حلیم، آش، شله و زولبیا و بامیه بود که در مجموع 10 درصد از کل اخبار/شکایات ثبت شده در سامانه بهداشت 190 را به خود اختصاص داد.
وی بیان کرد: بیشترین فراوانی اخبار/شکایات مختص ماه مبارک رمضان به ترتیب در حوزه تحت پوشش دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی، ایران، اصفهان، البرز، مشهد، تهران، گیلان، شیراز، تبریز، کرمان و قم بود که با اقدامات بازرسان بهداشت محیط منجر به رفع نقص 21 صنف، معرفی به مراجع قضایی 197 صنف، اخطار به 300 صنف و معدوم سازی 252 کیلوگرم آش، حلیم، شله و زولبیا و بامیه شد.
آقا زاده گفت: ازهموطنان تقاضا می شود در صورت مشاهده هر گونه موارد غیربهداشتی از عرضه کنندگان آش، حلیم و زولبیا بامیه و همچنین سایر مواد غذایی، موارد را در همه ساعات شبانه روز با سامانه بهداشت ۱۹۰ در میان بگذارند.