در شهرستان‌های استان تهران؛

کشف ۱۱ تن شکر احتکاری

به گزارش نویدتهران،مدیرکل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران از کشف ۱۱ تن شکر احتکار شده در انبار‌ها در ۲۰ روز گذشته در شهرستان‌های استان خبر داد.

احمد جعفری نسب مدیرکل شهرستان های استان تهران گفت: اداره کل تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران تازه تأسیس است و از ابتدای امسال تاکنون در گشت‌های مشترک تعزیرات که برای کنترل بازار و نظارت بیشتر بر وضع معیشت مردم برگزار شد، با موارد گرانفروشی و احتکار کالا‌های اساسی مواجه بودیم که برای نمونه در ۲۰ روز اخیر ۱۱ تن شکر در انبار‌های دماوند و قرچک کشف شد که بعد از طی مراحل قانونی میان مردم به قیمت مصوب توزیع شد.
وی گفت: ما در برخورد با گرانفروشان، ید ماقبل را هم شناسایی می‌کنیم زیرا مبدأ اصلی گرانفروشی اگر تشخیص داده نشود برخورد با متخلفان در سطح عرضه آن طور که باید جواب نمی‌دهد.
جعفری نسب در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چقدر بر موجودی انبار‌های اطراف شهرستان ری نظارت دارید و آیا موجودی روزانه انبار‌ها اعلام می‌شود؟ افزود: در این خصوص گشت‌های مشترک تعزیرات با حضور نمایندگان دادستان تهران برگزار شده است و انبار‌های زیادی کشف و پرونده‌های قاچاق تشکیل شد و در همین مدت ۱۱ میلیارد ریال جریمه بابت قاچاق وصول شده و همه تلاش ما این است که پرونده‌های قاچاق کمتر از یکماه رسیدگی شود.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا با وجود نظارت‌های تعزیرات همچنان با احتکار کالا در انبار‌های شهرستان‌های تهران مواجه ایم و مجازات‌ها بازدارندگی ندارد؟ افزود: تعزیرات به رسالت خود عمل می‌کند و شاید جرائم بازدارنده نباشد، اما اگر میان تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت و اصناف و اتحادیه‌ها هماهنگی بیشتری باشد نتایج مطلوب تری کسب خواهد شد.
جعفری نسب درباره میزان نظارت تعزیرات بر رستوران‌های شهرستان‌های تهران نیز گفت: قطعاًَ با تخلفات بهداشتی در رستوران‌ها برخورد جدی‌تر می‌شود و جریمه‌ها نیز بیشتر است.