دادستان کرمان خبر داد:

کشف و انهدام شبکه بزرگ قاچاق تلفن همراه

%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%b1%db%8cدادخدا سالاری دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان از کشف وانهدام شبکه بزرگ قاچاق تلفن همراه و توقیف سه هزار دستگاه گوشی گرانقیمت در کرمان خبرداد.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهارکرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضربه به باندهای اصلی قاچاق کالا ،ماموران اداره کل اطلاعات استان کرمان پس از چندین ماه کار اطلاعاتی و عملیاتی دقیق بر روی یکی از باندهای بزرگ وگسترده شبکه ورود وتوزیع گوشی های قاچاق در داخل کشور که به صورت سازمان یافته این اقلام را از خارج از کشور وارد و در داخل توزیع می کردند موفق شدند اعضای اصلی ومحوری این باند را که در حال دپو و حمل کالاهای قاچاق بودند دستگیر کنند ومحموله های قاچاق قبل از پخش کشف و توقیف شد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازمیزان،این مقام قضایی در استان کرمان در خصوص نحوه فعالیت اعضای این باند گفت: این شبکه از طریق حواله های صادره از سوی صرافی های داخلی ارز را به خارج از کشور منتقل واز طریق ایادی خود درکشورهای حوزه خلیج فارس گوشی را خریدار و به وسیله شبکه قاچاق به کشور وارد و سپس توزیع می کردند.

وی افزود: تاکنون سه هزار دستگاه انواع تلفن همراه از متهمان کشف و توقیف شده است، همچنین ۴ نفر از اعضای اصلی ومحوری باند دستگیر و در بازداشت به سر می برند.

سالاری در ادامه بیان کرد: با توجه به گستردگی فعالیت این باند چندین حساب از نامبردگان که میلیاردها تومان موجودی دارد، کشف و توقیف شده است.

دادستان عمومی وانقلاب کرمان اضافه کرد: با تلاش ومجاهدت سربازان امام زمان (عج) وتمرکز صورت گرفته بر روی باندهای کلان قاچاق ، این بستر و محیط برای مجرمین ومخلان اقتصادی ناامن وغیر مطمئن خواهد شد.