سردار حسین رحیمی خبر داد؛

کشف محموله های قاچاق 280 میلیارد تومانی در پایتخت

به گزارش نویدتهران، فرمانده انتظامی پایتخت از کشف 2 محموله بزرگ قاچاق لوازم خانگی به ارزش 280 میلیارد تومان خبر داد.

سردار “حسین رحیمی” رئیس پلیس پایتخت در نشست خبری با اصحاب رسانه به کشفیات پلیس امنیت اقتصادی پایتخت اشاره داشت و گفت: همکاران بنده طی ۱۰ روز اخیر توانسته اند، 2 محموله بزرگ قاچاق کالا را کشف کنند؛ این محموله ها در 2 نقطه مرکزی و جنوب تهران تخلیه شده بود.

وی ادامه داد: یکی از محموله‌ها شامل ۷۰ دستگاه کامیون حامل انواع و اقسام لوازم خانگی خارجی ساخت چین، کره، آلمان و ایتالیا بوده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در این عملیات بالغ بر ۷۰ نفر دستگیر و بیش از ۲۰ هزار عدد انواع و اقسام لوازم خانگی خارجی به ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان کشف شد.

سردار رحیمی به کشف محموله دوم در جنوب تهران و در منطقه شورآباد اشاره و بیان کرد: این محموله شامل ۲۵ کامیون شامل انواع و اقسام لوازم خانگی است که با تعرفه دولتی وارد کشور شده و با سود بالای ۴۰ درصد فروخته می‌شد که در این رابطه 5 نفر دستگیر شدند؛ ارزش ریالی این محموله بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: قاچاقچیان این 2 محموله را با شگردهایی نظیر حواله‌های جعلی، کم‌اظهاری، اظهار کالا به دروغ و یا استفاده مجدد از اسناد گمرکی در پوشش کالای شرکتی وارد می‌کردند که توسط پلیس کشف شده است.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: تمام اطلاعات کالا‌هایی که از گمرک ترخیص می‌شود در اختیار ما قرار دارد اما اطلاعات محموله‌های کشف شده در اختیار پلیس نبود و این گمان را تقویت کرد که اموال قاچاق است و پس از بررسی پرونده این مورد محرز شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درخصوص رصد بازار ارز، اعلام کرد: بازار ارز به طور کامل در کنترل پلیس است و پلیس در تمام نقاطی که دلالان اقدام به دلالی می‌کنند مانند سبزه‌ میدان، فردوسی و تمام پاساژ‌ها رصد اطلاعاتی و حضور نامحسوس دارد؛ البته باید گفت که تذکرات لازم اعلام و تعهدات اخذ شده است.

سردار رحیمی به رصد فضای مجازی در حوزه ارز، پرداخت و گفت: به طور کامل فضای مجازی رصد می شود و با کسانی که بخواهند قیمت‌های حباب‌گونه را فضاسازی کنند با هماهنگی دستگاه قضائی برخورد جدی خواهیم کرد.