سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز :

کشف تجهیزات خاص رایانه ای و دوربین های حرفه ای در تهران

%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%b4%db%8c%d8%af%db%8cسربازان گمنام امام زمان (عج) ۵ دستگاه کانتینر دستگاههای رایانه ای و دوربین های حرفه ای سینمایی قاچاق را در تهران کشف کردند.
قاسم خورشیدی گفت : سربازان گمنام امام زمان (عج) در یکی دو روز گذشته موفق شدند ۵ دستگاه کانتینر حاوی مقادیر قابل توجهی قطعات و دستگاههای رایانه ای ، سرورهای پرقدرت و دوربین های حرفه ای سینمایی قاچاق را در تهران کشف و ضبط کنند . کشف تجهیزات خاص رایانه ای و دوربین های حرفه ای در تهران
وی گفت: دوربین های حرفه ای سینمایی کشف شده بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است .

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازصداوسیما،سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه بیش از ۱۷۲۰ دستگاه مینی کامپیوتر نیز در این محموله کشف شده است افزود: ارزش هر کدام از این مینی کامپیوتر ها حدود ۱ میلیون تومان براورد شده است .

خورشیدی گفت : برآورد اولیه ما حاکی از آنست که مجموعا این محموله بیش از ۳۰ میلیارد تومان ارزش دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حال آمار برداری و تحویل این محموله قاچاق به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی هستیم، افزود: این محموله متعلق به فردی است که در گذشته هم سابقه قاچاق داشته است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: این فرد به شکل سازمان یافته از طریق گمرکات رسمی کشور با خلاف اظهاری و کم اظهاری کالای قاچاق را وارد کشور کرده است و البته کشف محموله اخیر وی با همکاری نزدیک و مستقیم گمرک اتفاق افتاده است.

انهدام بیش از ۴۰۰ باند قاچاق در کشور

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در ۹ ماهه امسال بیش از ۴۰۰ باند قاچاق در کشور متلاشی شده و بیش از ۷ هزار میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و ضبط شده است.

قاسم خورشیدی ، افزود: با توجه به مجموعه اقدامات اخیر و به خدمت گرفتن سامانه های الکترونیکی، توان و ظرفیت کشف کالاهای قاچاق در کشور به شدت افزایش یافته است .

وی افزود: حتی اگر کالایی به صورت قاچاق به کشور وارد شود امکان رهگیری و کشف آن متصور است و این گونه نیست که فرد قاچاقچی با ورود کالا به کشور خیالش راحت شود و فکر کند که از کمند نیروها و سازمان های ناظر گریخته است .

خورشیدی گفت : حتی ممکن است با گذشت ۶ ماه تا یک سال بعد از اینکه کالا ی قاچاق وارد کشور و توزیع شد با استفاده از داده های الکترونیکی و تقاطع گیری این سامانه ها با هم امکان کشف کالای قاچاق متصور است و می توان علیه قاچاقچی اقامه دعوی کرد.