سردار رضایی:

کشف بیش از ۶ تن انواع مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزباني ناجا از کشف بیش از ۶ تن انواع مواد مخدر، هلاکت و دستگیری ۱۶سوداگر مرگ در چند عملیات جداگانه در مرزهای سیستان و بلوچستان خبرداد و گفت: برخورد قاطع با اشرار و قاچاقچیان مسلح به صورت ویژه در دستور کار است.
سردار رضایی در تشریح این خبر، اظهار داشت: مرزبانان سیستان و بلوچستان در چند عملیات جداگانه با انجام اقدامات اطلاعاتي و عملياتي، از انتقال محموله های مواد مخدر به داخل كشور مطلع و بلافاصله با آمادگي و تجهيزات كامل، تشديد پوشش نوار مرزي را در دستور كار خود قرار دادند.
به گزارش نویدتهران،وی افزود: قاچاقچيان قصد داشتند مقادير قابل توجهي مواد را به داخل كشور منتقل کنند که با واكنش به موقع مرزبانان مواجه شدند.
فرمانده مرزبانی کشور در تشریح روند عملیات ها، بیان کرد: در یکی از این عملیات ها، مرزبانان در مجموع یک تن و ۹۲۵ کیلو گرم انواع مواد مخدر شامل یک تن و ۷۷۲ كيلوگرم ترياك و ۱۵۳ کیلو گرم حشیش کشف کردند.
این مقام ارشد مرزبانی ناجا به کشف مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات و توقیف ۱۴ دستگاه وسیله نقلیه در یکی دیگر از این عملیات های مسلحانه اشاره کرد و گفت: در این عملیات ، ۶ تن و ۲۲۰ کیلوگرم موادمخدر شامل هروئین، مرفین، تریاک، حشیش کشف، ۱۲ قاچاقچی دستگیر و ۴ سوداگر مرگ به هلاکت رسید.
فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: همچنين مرزبانان در سیستان و بلوچستان طي این مدت موفق به توقيف ۵ دستگاه خودرو، شناور و جلوگیری از خروج ۲۶ هزار و ۱۰۰ ليتر فرآورده‌هاي سوختي از كشور شدند.
وی با تأکید بر عزم جدی نیروهای مرزبانی برای برخورد با عوامل ایجاد ناامنی، اشرار و قاچاقچیان مسلح، خاطرنشان کرد: پس از شهادت ۹ نفر از مرزبانان عزیز در هنگ مرزی میرجاوه، دستگیری مهره ها و عناصر پلید گروه تروریستی، برخورد قاطع با اشرار و قاچاقچیان مسلح به صورت ویژه در دستور کار است؛ بحمدالله با تلاش‌های شبانه روزی، تعدادي از مظنونين به معاونت در به شهادت رساندن مرزداران هنگ میرجاوه و اعضاء باندهاي بزرگ قاچاق مواد مخدر در سراوان و ميرجاوه دستگیر شدند.
فرمانده مرزباني نيروي انتظامي در پايان ضمن بزرگداشت ياد و خاطره شهداي هنگ مرزي ميرجاوه، گفت: با همت، تلاش و غيرت مرزبانان اين خطه از ايران اسلامي، اجازه نخواهيم داد كه خون شهدا پايمال شود و بيش از پيش براي حفظ امنيت جامعه، تعالي وحدت در استان و گرفتن انتقام خون شهدا مصمم هستيم.