سردارحسین رحیمی خبر داد:

کشف بیش از ۱۲ تن مواد مخدر در پايتخت

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس پایتخت از کشف ۱۲ تن و ۶۳۴ کيلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون در شهر تهران خبر داد.

سردارحسین رحیمی، در تشريح جزئيات اين خبر، گفت: با تلاش شبانه روزي ماموران مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از ابتداي سال جاري تاکنون ۱۲ تن و ۶۳۴ کيلوگرم انواع موادمخدر در شهر تهران کشف و در اين رابطه ۵۷۰ قاچاقچي دستگير شدند.

این مقام ارشد انتظامی با بيان اينکه عزم پليس در مبارزه با سواداگران مرگ جدي و برابر قانون است، خاطرنشان کرد: هيچ نقطه‌اي از شهر تهران براي حضور قاچاقچيان موادمخدر امن نيست، چرا که با همت و تلاش کارکنان پليس مبارزه با مواد مخدر و اشرافيت اطلاعاتي آنان، قاچاقچیان مواد مخدر در کوتاه‌ترين زمان ممکن دستگير خواهند شد.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه از اجراي این طرح در محله های شهر تهران خبر داد و گفت: تا کنون ۲۷۱ مرحله طرح امنیت محله محور و ارتقاء امنيت اجتماعي، در محلات شهر تهران اجرا و ۸ هزار و ۷۴۰ خرده فروش مواد مخدر دستگير شده اند که اين ميزان دستگيري نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد افزايش داشته است.

وي با بيان اينکه در این عملیات ها از مخفیگاه سوداگران مرگ، ۵۴۹ کيلوگرم انواع موادمخدر کشف شده، تصریح کرد: در اين رابطه ۲ هزار و ۳۱۹ دستگاه خودرو و يک هزار و ۵۲ دستگاه موتورسيکلت ازخرده فروشان و توزيع کنندگان موادمخدر و سوداگران مرگ توقيف شده است.

سردار رحیمی، با اشاره به انهدام ۵۱ باند قاچاق مواد مخدر در پايتخت در ۹ ماهه نخست امسال، تصريح کرد: در اين مدت ۲۹ هزار و ۴۸۱ معتاد پرخطر و متجاهر از سطح معابر شهر تهران جمع آوري که از اين تعداد ۲ هزار و ۶۵۵ نفر پالايش، ۱۸ هزار و ۲۷۴ نفر تحويل گرمخانه خاوران و ۸ هزار و ۵۵۲ نفر از معتادان نيز تحويل مراکز باز پروري شدند که اين مهم بيانگر دستگيري يک و نيم برابري معتادان متجاهر شهر تهران است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان، با قدرداني از همکاري و مشارکت مردم با پلیس، افزود: مبارزه با موادمخدر در شهر تهران طبق روال همیشه انجام می شود، پاسخگویي به دغدغه و مطالبات شهروندان صورت گرفته و سعي شده که امنيت عمومي براي تمام شهروندان مهيا شود.