در جلسه کار ویژه مرز به ریاست رحمانی فضلی مطرح شد؛

کشف بیش از ۱۳ تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون در مرز

به گزارش نویدتهران،بر اساس گزارش فرمانده مرزبانی ناجا در جلسه کار ویژه مرز به ریاست وزیر کشور از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۱۳ تن انواع مواد مخدر در مرزها کشف و ضبط شده است.

جلسه کار ویژه مرز عصر روز چهارشنبه ۹ خرداد ماه به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا گزارشی از اقدامات ناجا در دو ماه گذشته ارائه کرد، براساس گزارش فرمانده مرزبانی ناجا از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۳ تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

همچنین طبق این گزارش میزان کشف پوشاک قاچاق به نسبت مدت مشابه سال گذشته حدود ۳ برابر افزایش داشته از سوی دیگر میزان کشف قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به مدت مشابه رشد ٢.٥ را نشان می‌دهد.

با اقدامات جدی مرزبانی و انسداد مرزها در مقابله با ورود افراد غیر مجاز نیز طبق آخرین گزارش فرمانده مرزبانی از ورود غیرمجاز حدود ۱۵ هزار تبعه کشور افغانستان به داخل کشور جلوگیری شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا نیز در ادامه سخنان خود پیشنهاداتی در جهت رفع موانع و مشکلات موجود برای تقویت پاسگاه‌های مرزی ارائه و بر ضرورت افزایش اعتبارات مالی در این راستا تاکید کرد.

در ادامه این جلسه نیز نماینده سازمان برنامه و بودجه گزارشی در خصوص میزان اعتبارات تخصیص یافته مربوط به مرز ارائه کرد که وزیر کشور با انتقاد از کاهش بودجه مرتبط با مرز به نسبت سال گذشته خواستار پیگیری جدی سازمان برنامه و بودجه برای افزایش بودجه مرزی کشور شد.

راستاد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه این جلسه گزارشی از عملکرد کارگروه تخصصی ساماندهی سواحل و بنادر و جزایر در سال ۹۶ ارائه و بر ضرورت تغییر قانون دریایی کشور بیش از ۴۰ سال از عمر ما می‌گذرد تأکید کرد.

استاندار گلستان نیز با اشاره به وضعیت نامناسب تالاب میانکاله خواستار توجه جدی دستگاه‌های مسئول برای احیای این تالاب شد.

وزیر کشور به استاندار گلستان مأموریت داد راهکارهای عملی و اجرایی و علمی برای احیای تالاب میانکاله ارائه و پیگیری های جدی را برای نجات این تالاب با همکاری دستگاه‌های مسئول و مرتبط به خصوص سازمان محیط زیست انجام دهد. رحمانی‌فضلی بر توجه جدی سازمان محیط زیست به احیای تالاب های کشور به خصوص تالاب هایی که در وضعیت نامناسبی قرار دارند تأکید کرد.

در ادامه این جلسه که نمایندگانی از سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت اطلاعات و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و وزارت امور خارجه و فرماندهی ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح و ارتش و سپاه و مرزبانی حضور داشتند نماینده وزارت خارجه گزارشی از بیست و هفتمین اجلاس مرزی ایران و ترکیه ارائه کرد.

همچنین استانداران گیلان و گلستان و هرمزگان و جانشین فرمانده ناجا در این جلسه به بیان نقطه نظارت خود پرداختند.