فرمانده مرزباني ناجا:

کشف بيش از ۶۲ تن مواد مخدر در مرزهاي کشور

به گزارش نویدتهران، فرمانده مرزباني ناجا گفت: با تلاش مرزبانان در ۸ ماه سال جاري بيش از ۶۲ تن مواد مخدر در مرزهاي کشور کشف شد.

سردار “قاسم رضايي” در حاشیه بازدید از یگان های دریایی استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شعار سال “رونق توليد”، مرزباني با رصد و اشرافيت اطلاعاتي و تشديد مقابله با قاچاق و راه‌اندازي قرارگاه مقداد، اقدامات مؤثري در حوزه مبارزه با قاچاق انجام داده است.

وي با اشاره به افزایش کشفیات سوخت در مرزهاي خشکي و دريا افزود: مرزبانان با اقدامات هدفمند در اقصي نقاط مرزهاي کشور در دريا و خشکي در مبارزه با قاچاق، تأثيرات مطلوبي در رونق توليد و عدم خروج کالاهاي هدف مانند گوشت، برنج، پوشاک و ساير مايحتاج مردم داشته است.

سردار رضایی تلاش مرزبانان در مرزهای ایران اسلامی در حوزه مواد مخدر را مثال زدنی عنوان کرد و گفت: مرزبانان غيرتمند، علاوه بر تأمين نظم و امنيت با انجام فعاليت‌ها و اقدامات و عمليات‌هاي هدفمند در مبارزه با قاچاق موفق شدند در هشت ماهه سال جاری بيش از ۶۲ تن مواد مخدر در مرزهاي کشور را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تعاملات و روابط دیپلماسی با کشورهای همسایه افزود:در راستای مقابله با قاچاق هدفمند و توقیف شناورهای تحت تعقیب، با توافقات به عمل آمده با کشورهای قطر، امارات و عمان تاثیرات بسیار زیادی در کاهش قاچاق داشتیم.

سردار رضایی نشست و تعامل با شرکت های دانش بنیان در کشور را از برنامه های مرزبانی نامید و افزود: با انعقادتفاهم نامه با شرکت‌هاي دانش بنیان تأثيرگذار در کشور، مقرر گردید که صندوق دانش بنيان، پشتيباني از تجهيزات مرزباني را عهده‌دار شود.

وی بیان کرد: با توجه به وسعت مرزهاي کشور در حوزه خشکي و دريا اقدامات مؤثري در زمينه تجهيز امکانات خصوصاً شناوري صورت گرفته است و با مذاکراتي که با سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و مرکز پژوهش‌هاي مجلس صورت گرفت مقرر شد در موضوع تجهيز امکانات شناوري و مرزي که در حوزه مبارزه با قاچاق تأثيرگذار است اقدامات مؤثري صورت گيرد.

سردار رضایی با اشاره به تلاش شبانه روزی مرزبانان در برقراری امنیت مطلوب در دریا خاطر نشان کرد: مرزباني با همکاري مرزنشينان و لنج‌داران در مبارزه با قاچاق فعاليت‌هاي مطلوبي انجام داده و با ارتقاء اين تعاملات سازنده شاهد کاهش قاچاق در مبادي مرزي هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا ،درياباني را از مأموريت‌هاي مهم مرزباني دانست و خاطرنشان کرد:مرزهاي دريايي دارای حوزه وسيعي می باشد و وجود شناورهاي پيشرفته، حوضچه و اسکله‌هاي استاندارد در دریا ضروری است لذا با همکاري ساير مسئولان در نيمه اول سال ۹۹ شاهد تزريق تجهيزات خوبي در حوزه مرزي هستيم.