کسب رتبه برتر توسط نمایندگان ارتش در مسابقات سراسری قرآن کریم

به گزارش نویدتهران،محمدجواد جابری از قاریان برتر ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و امید حسینی‌نژاد فرزند یکی از کارکنان بازنشسته آجا در مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امورخیریه حائز رتبه ممتاز و عالی شدند.
محمدجواد جابری از قاریان برتر ارتش و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و امید حسینی‌نژاد فرزند یکی از کارکنان بازنشسته آجا در مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امورخیریه حائز رتبه ممتاز و عالی شدند و طی مراسمی از آن‌ها تجلیل به عمل آمد.
چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه که از یازدهم شهریورماه در بخش آقایان آغاز شده بود، امروز ۱۸ شهریورماه در حسینیه ثارالله(ع) ارومیه به کار خود پایان داد.
در این رقابت‌ها که ازمعتبرترین مسابقات قرآنی کشور محسوب می‌شود، محمدجواد جابری از قاریان برتر ارتش و نیروهای مسلح در رشته قرائت ترتیل حائز رتبه اول (ممتاز) و همچنین امید حسینی‌نژاد فرزند یکی از کارکنان بازنشسته ارتش در رشته قرائت تحقیق حائز رتبه دوم (عالی) شد.
طی این مسابقات پس از هفت روز رقابت حدود ۵۰۰ نفر از آقایان در رشته‌های قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، دعاخوانی، مدیحه‌سرایی، معارف، حفظ حدیث و اذان با هم به رقابت پرداختند که طی مراسمی از نفرات برتر و برگزیده چهلمین دوره مسابقات در بخش آقایان و در رشته‌های مختلف قرائت ترتیل و تحقیق و حفظ در اجزای مختلف تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است، هفته گذشته در مسابقات نیروهای مسلح استان فارس که به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (صا ایران) برگزار گردید؛ از ۱۲ رتبه برگزیده این مسابقات، ۶ رتبه توسط قاریان و حافظان یکان های ارتش مستقر در استان فارس اخذ شد و تیم قرآنی ارتش با اقتدار حائز رتبه اول گردید و سپاه، وزارت دفاع و نیروی انتظامی نیز رتبه های دوم تا چهارم را کسب کردند.