دادستان کل کشور:

کسانی که نقش مهمی در تخریب نداشتند آزاد شدند/ تکذیب خودکشی یک فرد در زندان دزفول

به گزارش نویدتهران،حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره بازداشتی‌های حوادث اخیر گفت: کسانی که نقش مهمی در تخریب نداشتند آزاد شدند و تعداد اندکی از آنها باقی مانده‌اند و فرقی بین دانشجو و غیر دانشجو نیست؛ ملاک بازداشت‌شدگان، عمل آنهاست.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه حضور در مراسم اولین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و در جمع خبرنگاران با اشاره بازداشتی‌های حوادث اخیر گفت: کسانی که نقش مهمی در تخریب نداشتند آزاد شدند و تعداد اندکی از آنها باقی مانده‌اند و فرقی بین دانشجو و غیر دانشجو نیست؛ ملاک بازداشت‌شدگان، عمل آنهاست.

دادستان کل کشور درباره خودکشی یک فردی در زندان اوین گفت: این فرد معتاد بوده و خودکشی کرده است و فیلم آن هم موجود است و در عین حال در حال ادامه تحقیق هستیم.

منتظری درباره فردی که در زندان اراک بوده و گفته شده او هم خودکشی کرده است بیان داشت: فرد اراکی در زندان نیروی انتظامی بوده است. پزشکی قانونی در حال تحقیقات است و بنا بر گزارشات او هم خودکشی کرده است.

وی همچنین خبر خودکشی یک فرد دیگر در زندان دزفول را جعلی بیان کرد.

دادستان کل کشور بیان داشت: در حوادث اخیر بسیاری از کسانی که فریب خورده اند و تحت تاثیر جو قرار گرفته اند آزاد شده اند و بقیه هم آزاد می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری درباره نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در انقلاب گفت: نقش آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پیدایش، تثبیت و تداوم دوران انقلاب بی بدیل است، مخصوصا در دروران دفاع مقدس که آرزو می کنم جایگاه عالی اش را متعالی کند.