فرمانده نیروی زمینی ارتش:

کردستان نقش مهمی در دفاع مقدس داشت

به گزارش نویدتهران،فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در بعد نظامی، هیچ خطری ایران را تهدید نمی‌کند و آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند چرا که نیروهای مسلح و ارتش جمهری اسلامی ایران در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند.
امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه برگزاری همایش سرانگشتان قرارگاه تاکتیکی لشکر ۲۸ پیاده کردستان، در جمع فرماندهان و جمعی از اصحاب رسانه با اشاره به آمادگی بالای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: در بعد نظامی هیچ خطری کشور ما را تهدید نمی‌کند و ارتش در بالاترین سطح آمادگی نظامی و دفاعی خود قرار دارد.
وی در پاسخ به این سوال که آمادگی نیروهای نظامی برای مقابله با تهدیدات احتمالی آمریکا را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: آمریکا علیه ایران اسلامی هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و این مسئله در بین تمام نیروهای نظامی ما نهادینه شده است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به آمادگی کامل نیروهای مسلح کشور علیه مقابله با توطئه و تهدیدات دشمنان، اذعان داشت: نیروهای مسلح ایران آمادگی پاسخگویی به هر نوع تهدیدی از سوی دشمنان را دارند و نه تنها آمریکا بلکه هر دشمنی بخواهد علیه کشور تحرکی داشته باشد جواب قاطعی خواهیم داد.
سرتیپ حیدری از استان کردستان به عنوان یک استان تاریخی نام برد و تاکید کرد: کردستان یکی از مناطق تاریخی در ایران زمین است که نقش مهمی در دفاع از کشور در طول هشت سال جنگ تحمیلی دارد.
وی تصریح کرد: در استان کردستان یگان‌ها ی نظامی توانمند از جمله لشکر قهرمان پیاده ۲۸ کردستان وجود دارد که در سنندج، مریوان و سقز مستقر و در عرصه‌های مختلف دفاع از مرزهای کشور در این خطه نقش‌آفرینی می‌کنند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران هدف اصلی از سفر به کردستان را بررسی آخرین وضعیت آمادگی رزمی نیروهای ارتش در این استان عنوان کرد و گفت: دیدار با خانواده‌ نیروهای ارتش در کردستان از دیگر اهداف این سفر بوده است.
وی در ادامه در مورد اقدامات و نقش‌آفرینی ارتش در کمک به زلزله‌زدگان در استان کرمانشاه، اذعان داشت: نیروی زمینی ارتش از همان دقایق اولیه وقوع زلزله پا به میدان کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده گذاشت و تا الان کمک‌های خوبی به زلزله‌زدگان کرمانشاه انجام داد.