سردار اصلانی:

کتاب «همراه » الگویی برای سبک زندگی اسلامی/ در این کتاب لحظات ناب دفاع مفدس به تصویر کشیده می شود

به گزارش نویدتهران،معاون اجرایی سپاه پاسداران در مراسم رونمایی از کتاب «همراه» گفت: کتاب همراه که روایتی از همسر سرلشکر صفوی است لحظات دوران دفاع نقدس را روایت می کند و الگویی برای جوانان ماست.

حمید اصلانی معاون اجرایی سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس کل سپاه در مراسم گزارمیداشت هفته دفاع مقدس ، در آیین رونمایی کتاب «همراه» گفت: ایام محرم حسینی با هفته دفاع مقدس متقارن شده است که این تقارن یکی از زیبا ترین و پرمعنا ترین ارتباطات میان اسلام و انقلاب است.

وی ادامه داد: دوران دفاع مقدس با رهبری حضرت امام خمینی (ره) از تهدید به فرصت تدبیل شد و جنگ باعث شد استعدادهای شکوفا و فضائل اخلافی ریشه دواند و پایه‌های انقلاب محکم تر شود.

معاون اجرایی سپاه پاسداران اضافه کرد: در ایام جنگ صنعت موشکی ما رشد بسیاری یافت و در بهداشت و درمان نیز به پیشرفت‌های بی بدیلی دست یافتیم. ما قبل از جنگ صنعت دفاعی و علوم نظامی پیچیده‌ای داشتیم اما بعد از جنگ به تجربیات گرانبهایی دست یافتیم که در کشورهای دیگر استفاده شد.

سردار اصلانی تاکید کرد: یک سال بعد از پایان جنک توانایی جنگی و دفاعی ما از حالت غربی به انقلابی تبدیل شد، در نتیجه ما در هشت سال دفاع مقدس تجربیات بسیاری را کسب و آنها را در بعد از جنگ به کار بستیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در کتاب «همراه» به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب پرداخته ایم و زندگی خانواده سرلشکر صفوی از قبل از انقلاب تا پایان جنگ را مورد بررسی قرار داده ایم. در این کتاب مهرشاد شبابی همسر سرلشکر صفوی به بیان روایت می پردازد که از درخشان ترین لحظات دوران دفاعه مقدس است و شرایط و آن زمان را تشریح کرده است. لذا این کتاب می تواند برای جوانان ما الگو و سبک زندگی اسلامی باشد. امیدواریم این مسیر مقدس ادامه یابد و کتاب همسران سرداران دیگر به انتشار برسد.