براساس گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور؛

کاهش ۱۵ درصدی تلفات تصادفات در نیمه نخست امسال

به گزارش نویدتهران،​در نیمه نخست سال جاری هفت هزار و ۸۹۱ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات نه هزار و ۳۵۷ نفر بود، ۱۵٫۷ درصد کاهش یافته است.

از کل تلفات تصادفات در شش ماهه اول امسال شش هزار و ۴۴۶ نفر مرد و یکهزار و ۴۴۵ نفر زن بودند.

در این مدت استان های تهران با ۵۹۷، فارس با ۵۸۵ و خراسان رضوی با ۵۱۷ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۵۱، کهگیلویه و بویراحمد با ۹۳ و چهار محال و بختیاری با ۱۱۴ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته اند.

در نیمه نخست امسال همچنین از کل تلفات تصادفات پنج هزار و ۲۴۲ نفر در محورهای برون شهری، دو هزار و ۷۵ نفر در مسیرهای درون شهری، ۵۳۳ نفر در مسیرهای روستایی و نه نفر در راه های اختصاصی جان خود را از دست داده اند. ۳۲ نفر نیز در سایر مسیرها در پی حوادث رانندگی جان باخته اند.

تعداد مصدومین حوادث رانندگی شش ماهه نخست امسال که به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند، ۱۴۶ هزار و ۶۱۰ نفر اعلام شده است که از این تعداد ۱۰۹ هزار و ۹۸۶ نفر مرد و ۳۶ هزار و ۶۲۴ نفر زن بودند.

آمار مصدومین حوادث رانندگی در نیمه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵٫۱ درصد کمتر شده است.

مرگ بیش از ۱۵۰۰ نفر در تصادفات شهریور

در شهریور ماه امسال نیز یکهزار و ۵۶۰ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳٫۲ درصد کاهش یافته است.

از کل تلفات تصادفات این ماه یکهزار و ۲۶۱ نفر مرد و ۲۹۹ نفر زن بودند.

تعداد مصدومین شهریور امسال هم با کاهش ۱۹٫۶ درصدی به ۲۹ هزار و ۲۳۴ نفر رسیده است.