سردار اشتری:

کاهش ۱۵ درصدی تصادفات جاده ای در نوروز امسال

به گزارش نویدتهران، فرمانده ناجا اظهار داشت : علی رغم افزایش مسافرت ها در سال جاری ، جان باختگان تصادفات جاده ای ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

سردار حسین اشتری ضمن تبریک سال جدید به مردم شریف میهن اسلامی ایران گفت: بحمدالله امسال رانندگان توصیه های پلیس را بیشتر رعایت کرده اند ، بطوری که در ۶ روز اخیر جان باختگان تصادفات جاده ای ۱۵ درصد و وقوع تصادفات جاده ای نیز ۳ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است .

سردار اشتری بیان داشت : در بررسی های به عمل آمده مشخص شده ، ۵۵ درصد تصادفات جاده ای به علت خستگی و خواب آلودگی راننده اتفاق می افتد که به این عزیزان توصیه می شود بعد از هر ۲ ساعت رانندگی ۱۵ دقیقه استراحت کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به راه اندازی ۴۵ ایستگاه امنیت و سلامت در جاده های استان اصفهان اظهار داشت: این ایستگاه ها در همه جاده های کشور راه اندازی شده اند و هدف از آن ، استراحت رانندگان، سرنشینان و رفع خستگی آنان است .

سردار اشتری اظهار داشت: کارکنان نیروی انتظامی امنیت را در مرزها،جاده ها و داخل شهرها تامین می کنند و تا کنون نیز هیچ مشکل امنیتی گزارش نشده است .

وی بیان داشت : متاسفانه وقوع سرقت ها در این ایام افزایش یافته که مردم نیز می بایست فرصت ارتکاب جرم سرقت را از سارقان سلب کنند و پلیس نیز در این خصوص با جدیت فعالیت می کند که امید است شاهد کاهش سرقت ها نیز باشیم.

فرمانده ناجا در پایان با اشاره به افزایش مسافرت ها در ایام نوروز نسبت به مدت مشابه سال قبل ، مجددا از رانندگان خواست ، توصیه های پلیس را رعایت کنند، مسیر را جزء سفر بدانند ، با حالت خواب آلودگی رانندگی نکنند و این را بدانند در اقصی نقاط کشور کارکنان پلیس با روحیه ای خوب و پر نشاط در کنار مردم و آماده خدمت رسانی هستند.