سردار مهری:

کاهش ۵ درصدی تلفات جاده‌ای

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: در ۱۰ رو زگذشته شاهد افزایش ۱۲ درصد تردد ها و کاهش ۵ درصدی میزان تلفات جاده‌ای بودیم.

سردار تقی مهری در تشریح وضعیت ترافیکی کشور گفت: همانگونه که مستحضرید موج دوم سفرها از امروز شروع شده و ما دیروز بعد از ظهر شاهد بازگشت بسیاری از هموطنان بودیم.

وی ادامه داد: محورهای منتهی به شهر مشهد مقدس نسبت به چند روز قبل بار ترافیکی بیشتری دارد و نشان دهنده آن است که تعداد زیادی از هموطنان سفرهای خودشان را به دور دوم موکول کرده و از دیروز و امروز آغاز کرده اند.

سردار مهری گفت: در محورهای شمالی به ویژه قزوین به رشت در برخی مقاطع ترافیک نیمه سنگین داریم و در محدوده شهر رودبار هم همین طور است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در محور هراز و چالوس هم شاهد ترافیک نیمه سنگین و در برخی موارد سنگین هستیم.

وی ادامه داد: در فیروزکوه تردد به صورت پر حجم بوده اما وضعیت مناسب تر است.

سردار مهری گفت: در محور قم تردد ها پرحجم است و فردا و پس فردا هم افزایش سفر خواهیم داشت.

رئیس پلیس راهور گفت: ما بیشترین عامل تصادفات را خواب آلودگی و خستگی و عدم توجه به جلو ارزیابی کرده ایم که ۴۵ درصد بوده و سرعت و سبقت غیرمجاز بیش از ۴۰ درصد است که بیش از ۸۵ درصد تصادفات همین چند عامل است که منجر به فوت و جرح شده است.

وی ادامه داد: توصیه می‌کنیم هموطنان با استراحت کامل به سفر بپردازند زیرا برای مثال در روز گذشته ۲۸ نفر از هموطنان در جاده‌ها فوت کردند.

سردار مهری افزود: این در حالی است که وضعیت جاده ها بهتر شده است و در حوزه تردد شاهد افزایش ۱۲ درصدی تردد بوده ایم.

وی افزود: از آغاز طرح نوروزی تا کنون ۵ درصد کاهش تعداد جان باختگان را شاهد هستیم و خط قرمز پلیس برخورد با تخلفات حادثه ساز است.