رئیس پلیس فتا کرمانشاه مطرح کرد:

کار در منزل فرصتی برای کلاهبرداری مجرمان سایبری

%d9%81%d8%aa%d8%a7

رئیس پلیس فتا کرمانشاه گفت: افراد زیادی در سطح جامعه جویای شغل هستند و تعدادی از این افراد از جمله زنان خانه‌دار ترجیح می‌دهند به صورت پاره وقت و در منزل فعالیت نمایند. لذا گاهی افراد سودجو با سوء‌استفاده از این تمایل با درج تبلیغاتی با موضوع “‌کار در منزل” در وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری می‌نمایند.
به گزارش نوید تهران وبه نقل از پلیس فتا، سرهنگ ‌علی کریمی‌ اظهار کرد: کلاهبرداران پس از انتشار آگهی و جلب نظر قربانیان مبالغی به عنوان حق عضویت یا شرکت در کلاس‌های آموزشی دریافت و بعد از مدتی به بهانه خرید مواد اولیه وجوه دیگری را اخذ می‌نمایند. اما پس از اتمام کار‌، کلاهبرداران با این بهانه که محصول ارائه شده کیفیت مناسب را ندارد از تحویل گرفتن آن سر باز می‌زنند.
وی در ادامه گفت‌: ‌در واقع جمع کثیری از مالباختگان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند و علت آن این است که خانم‌ها به دنبال مشاغلی هستند که بتوانند آن را در منزل انجام دهند و کلاهبرداران از این موضوع سوء‌استفاده کرده و با تبلیغات اغوا کننده آن‌ها را در دام خود گرفتارمی‌نمایند البته در این بین باید به شرکت‌هایی اشاره نمود که سال‌ها مشغول فعالیت هستند و از این طریق هم به اشتغال پاره وقت افراد کمک می‌کنند و هم باعث شکوفایی اقتصاد می‌گردند.
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در ادامه به کاربران توصیه کرد: اگر با چنین تبلیغاتی مواجه شدید و به دنبال کسب درآمد از طریق مشاغل پاره وقت هستید حتما از صحت و سقم این مشاغل اطمینان حاصل نمایید .
وی با بیان اینکه مجوز این شرکت را بررسی کنید و سپس برای کار به آنها مراجعه کنید، افزود: با اشخاصی که مدت‌ها در آن محل کار می‌کنند گفتگو و از صحت پرداخت کارمزد مطمئن شوند.
رئیس پلیس فتا کرمانشاه تاکید کرد: جویندگان کار به خصوص خانم‌ها هرگز به تنهایی به آدرس گفته شده مراجعه نکنند و در ابتدا حتما شخصی را به همراه داشته باشند.
سرهنگ کریمی در پایان گفت: از هموطنان درخواست می‌کنیم در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش تماس حاصل نمایند.