فتا ناجا مطرح کرد:

کارت هوشمند سلامت دستمایه مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از شهروندان


به گزارش نویدتهران،رئیس مرکز تشخیص ‌و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد : صدور کارت هوشمند سلامت دستمایه مجرمان برای کلاه‌برداری از شهروندان شده است.

سرهنگ دوم علی‌محمد رجبی تصریح کرد: کلاه‌برداران و مجرمان سایبری تلاش دارند با روش‌های مختلف مخاطبان را قانع کنند که برای استفاده از تخفیف‌های ویژه خدمات درمانی با واریز چند صد هزار تومان پول در طرح کارت هوشمند سلامت ثبت‌نام کنند.

وی اظهار داشت: “خدمات دندانپزشکی، از کشیدن و پر کردن گرفته تا لمینت، ایمپلنت، ارتودنسی، روکش، جرم‌گیری، عصب‌کشی و جراحی‌، دندان‌های مصنوعی، جراحی‌های زیبایی، زنان زایمان، لنز، عینک، مشاوره، روانشناسی، مغز و اعصاب قلب و عروق، سونوگرافی، ام آر آی، اندوسکوپی، فیزیوتراپی شامل کارت هوشمند بیمه سلامت می‌شود‌،80 درصد مراکز دولتی و خصوصی درمانی تحت پوشش ما هستند و شما می‌توانید با 60 درصد تخفیف از خدمات آن‌ها استفاده کنید ” از تبلیغاتی است که مجرمان سایبری در هنگام تماس با شهروندان اعلام کرده تا شهروندان نسبت به دریافت کارت هوشمند سلامت تمایل پیدا کنند.

سرهنگ رجبی یادآور شد: کارت هوشمندی که بعدا از طریق پیک برای این افراد ارسال می‌شود و هزینه آن توسط پیک دریافت می‌شود جعلی بوده و ارزشی ندارد و یا یک بیمه معمولی تکمیلی است که در بسیاری از مراکز درمانی اعتبار ندارد.

رئیس مرکز تشخیص ‌و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا تاکید کرد: چنانچه با بیمه شدگان تماس تلفنی گرفتند و خود را نماینده یا كارگزار بیمه معرفی کردند و مشخصات آن‌ها را اعلام کردند و از آن‌ها خواستند برای دریافت کارت بیمه سلامت اقدام کرده و هزینه آن را که رقم زیادی نیست را پرداخت کنند متوجه باشند که این تماس از سوی کلاه‌برداران و شیادان است.

وی یادآور شد: بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت هیچ‌گونه بازاریابی تلفنی نداشته و تماس‌های تلفنی با محتوای صدور کارت هوشمند یا بیمه تکمیلی سلامت، کلاه‌برداری بوده و به هیچ عنوان مورد تأیید این دو سازمان بیمه‌ای نیست.

رئیس مرکز تشخیص ‌و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا گفت: سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir مرجعی کامل از اخبار، اطلاعات و آموزش‌های سایبری بوده و کاربران با مراجعه به آن می‌توانند راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند. همچنین شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری با ما درمیان بگذارید.