رییس مجلس شورای اسلامی:

کارآمدی ارتش، مایه آرامش ملت است

به گزارش نویدتهران،دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی؛ با صدور پیامی، ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و از رشادت ها و مجاهدت های دلاورمردان ارتش در عرصه های مختلف تجلیل و قدردانی نمود.

در آستانه فرارسیدن ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی، دکتر علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، ضمن تجلیل از رشادت ها و مجاهدت های دلاورمردان ارتش، این روز را به ملت ایران و همه ارتشیان ایران اسلامی تبریک گفت و از حماسه آفرینی های ارتش در هشت سال دفاع مقدس، تامین امنیت و آرامش مردم در دوران صلح و امدادرسانی های مجاهدانه در حوادث طبیعی و مقابله با شیوع کرونا قدردانی کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
۲۹ فروردین که مزین به نام پرافتخار ارتش و گرامیداشت آن است، یادآور تجلیل از دلاورمردان رشید و جان برکف و مجاهدت های حماسی آنان در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.
ارتش جمهوری اسلامی به انقلاب بزرگ اسلامی و ملتی تمدن ساز تعلق دارد و خود همواره در خدمت اهداف مردم و انقلاب آرمانی آنان قرار داشته است‌. پیروزی های درخشان ارتش قهرمان جمهوری اسلامی در سنگر های متعدد رزمی و عرصه‌های متنوع دفاعی از جلوه‌های افتخار و عظمت ملت ایران و ثبات بخش امنیت و اقتدار در مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور است.
ارتش جمهوری اسلامی از مظاهر و عناصر قدرت ملی است که با تکیه بر رزمندگان و فرماندهان مومن و متدین و تقدیم ده ها هزار شهید در دوران دفاع مقدس، کارنامه ای ستودنی و به یاد ماندنی در پیش چشم ملت و آیندگان دارد.
ارتشیان غیور و دلاور و مجموعه نیروهای مسلح کشور با تجلی عزت، پایمردی، صلابت و اراده استوار خویش همواره دسیسه های دشمنان و توطئه های بداندیشان ملت را با شکست و ناکامی مواجه کرده‌اند و بی شک عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی، مرهون مقاومت و ایثار این فرزندان برومند است.

دلیر مردان ارتش سرافراز جمهوری اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس در مقابل تهاجم دشمن، با دانش، تجربه و فداکاری، سینه سپر کردند و در زمان صلح با کارآمدی و آمادگی کامل، مایه‌ اطمینان و آرامش خاطر ملت شدند. امدادرسانی های ارتش و دیگر نیروهای مسلح به مردم در جریان حوادث طبیعی و اخیرا درمقابله با شیوع کرونا حیاتی، اثربخش و گره گشای بسیاری از مشکلات بوده است.؛ چرا که این نیروهای مومن و فداکار با اعتقاد قلبی و با همه‌ وجود و امکاناتِ خود به کمک مردم می شتابند.
این جانب با تجلیل از رشادت‌ها و ایثارگری های این غیورمردان ، روز ارتش جمهوری اسلامی را به جمیع ارتشیان شجاع و با ایمان تبریک عرض می نمایم و توفیقات روزافزونشان را در تداوم دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، امنیت و تمامیت ارضی کشور با پیروی از تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و هم افزایی با دیگر نیروهای نظامی و انتظامی کشور از خداوند متعال خواستارم.
علی لاریجانی
رییس مجلس شورای اسلامی