یادداشت روز؛

چراغ سبز بایدن به هم پیمانان شرور

به گزارش نویدتهران، مناظرات انتخاباتی ودیگرسخنرانی های بایدن سوءنیت اورا کمتراز دوماه آشکارساخت.شعار «اتحاد امریکا»یی که او می گفت الان درحال شکل گیری است؟اتحادی که می گفت! پیام به شرکایش درجهان این بود که خودتان را برای سرکوب جهان آماده کنید.آمریکا بازگشته است کارهای نیمه تمام روسای جمهور گذشته را تکمیل کند.اوهنوز دوماه نشده که درکاخ سفید اتراق کرده ،دروغ هایش از ترامپ پیشی گرقته است وآنچه می گوید عکس آن درست است.
مقامات امریکایی دائما درحال مطالعه کشورها هستند که کدام کشور درحال پیشرفت است تا مقابله کنند ویا با گروهک سازی وبه جذب کردن مخالفان نظام ،دوقطبی یا چندقطبی ایجاد کنند.
ایجاد پایگاه‌ گروه‌های تکفیری و داعشی و… ازتفکرات آمریکایی هاست که این گروه فشنیست(مدل) آمریکایی که به جای تبلیغ لباس ،سلاح هارا برای فروش به نمایش می گذارند.درمناظرات انتخاباتی بایدن گفته بود با جهان تعامل خواهیم داشت وخشونت وجنگ را ازبین خواهیم برد .نه تنها ازبین نبرده خودش بازاریاب ترامپ درفروش تسلیحات شده است.
ائتلاف رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای عربی با چترحمایتی آمریکا
درباره ائتلافی که رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که قصد تشکیل آن با عربستان، امارات و بحرین را دارد،سردار وحیدی رئیس دانشگاه دفاع ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با روسیاالیوم گفت: طبیعتاً این کشورها امکانات و توان مقابله با ایران را ندارند و بعید است تا این درجه حماقت به خرج دهند که بخواهند وارد ائتلاف با رژیم صهیونیستی علیه ایران شوند؛ اما اگر عربستان، امارات و بحرین وارد ائتلاف ضد ایران شوند، ضربات بسیار قوی و مهلکی دریافت خواهند کرد.

آمریکا بزرگترین منبع هرج و مرج در جهان امروز است
به نوشته روزنامه تایمز ژاپن، شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین همچنین پشت درهای بسته به مقام‌های کشورش اخطار داد که “روی رقبای ما به ویژه ایالات متحده حساب نکنید.”
وهمچنین یک مقام دولتی چین به نقل از شی جینپینگ گفت: بزرگترین منبع هرج و مرج در جهان امروز ایالات متحده است. ایالات متحده بزرگترین تهدید علیه توسعه و امنیت کشور ماست.

باشگاه مقابله با تحریم
گفتنی است که کشورهای تحریم شده بایستی برای مقابله با تحریم امریکا دورهم جمع شوند. درهمین راستا منوچهر متکی وزیر پیشین امور خارجه درمصاحبه با یکی از خبرگزاری ها دررابطه با (باشگاه مقابله با تحریم )بیان داشت: اقداماتی را که به صورت جمعی می‌توان در مقابله با تحریم انجام داد، می‌شود از سوی این مجموعه ساماندهی و برای این کار اقدام به جمع‌آوری اسامی کشور‌هایی کرد که آن‌ها هم به نوعی همانند جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا، مورد تحریم قرار گرفتند؛ بیش از ۲۰ کشور فهرست شدند.