با تلاش غواصان نیروی دریایی ارتش؛

پیکر جوان غرق شده در چشمه گل رامیان پیدا شد

به گزارش نویدتهران،با تلاش سه تن از غواصان نیروی دریایی ارتش، پس از یازده روز پیکر هادی ملک جوان غرق شده در چشمه گل رامیان پیدا شد.
ناوبان دوم احمد یازرلو‌ سرپرست تیم غواصی نیروی دریایی گفت: با اجرای سه روش جستجو، توانستیم جسد این جوان را که در روز ۲۵ اسفندماه غرق شده بود را پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه چشمه ی گل رامیان ژرف ترین چشمه ی آب سرد کشور محسوب می شودافزود: آب چشمه گل رامیان بسیار سرداست و‌موجب وارد شدن شوک به عضلات فرد شناگر و‌حتی ایست قلبی می شود. از آن جایی که عمق آب ناپیداست ،نجات جان افراد بسیار ناممکن است.
احمدیازرلو ادامه داد:فضای زیر آب پر از درخت و شاخه و ریشه است و دراین چند روز با استفاده از نصب سیم بوکسل در زیر آب به تنه ی درختان و بیرون کشیدن آن با جرثقیل اندکی به روند جستجو سرعت بخشیدیم.
وی به دوستداران شنا تاکید کرد: از این چشمه برای شنا استفاده نکنند.
گفتنی است تیم غواصی نداجا شامل؛ ناوبان دوم احمد یازرلو‌، ناوبانسوم رضا جهان تیغ و ناواستوار دوم گزمه از کارکنان مرکز آموزش تخصص های دریایی رشت هستند که در مرخصی بوده و پس از مطلع شدن از این حادثه و مشاهده نگرانی خانواده جوان غرق شده، داوطلبانه تصمیم به جستجوی جسد جوان غرق شده گرفته اند.
شایان ذکر است، خانواده داغدار مرحوم هادی ملک با ارسال نامه ای به فرمانده نیروی دریایی ارتش، مراتب قدر داني وسپاس خودرا از اين اقدام داوطلبانه و شجاعانه غواصان این نیرو اعلام کرده اند.