با تشییع باشکوه مردم؛

پیکرهای شهدای آتش‌نشان در قطعه ۵۰ بهشت زهرا (س) آرام گرفتند

پیکرهای مطهر ۱۶ آتش‌نشان شهید حادثه پلاسکو پس از قرائت نماز در مصلای تهران، روی دوش شهروندان تهرانی تشییع شدند و در قطعه ۵۰ بهشت زهرا (س) آرام گرفتند.
مراسم تشییع ۱۶ شهید آتش‌نشان با حضور گسترده شهروندان تهران و مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد.
به گزارش نوید تهران،پیکرهای شهدای آتش‌نشان در میان غم و اندوه مردم و خانواده‌های شهدا در قطعه ۵۰ بهشت زهرا (س) و در جوارشهدای مدافع حرم آرام گرفتند.
براساس این گزارش ، مراسم آخرین وداع با شهدای آتش نشان صبح امروز طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشگری و اقشار مختلف مردم از ساعت ۸:۳۰ در مصلای امام خمینی (ره) آغاز شد.
در این مراسم پیام مقام معظم رهبری درباره شهدای آتش‌نشان قرائت شد و در ادامه پس از قرائت قرآن کریم و مداحی، اسامی شهدای آتش‌نشان قرائت شد که با فریاد “الله‌اکبر” برای هر نام شهید از سوی حضار همراه شد.
در حدود ساعت ۱۰ صبح آیت‌الله امامی کاشانی بر پیکرهای شهدای آتش‌نشان ، نماز اقامه کرد و مردم به نماز ایستادند.
پس از پایان نماز، پیکرهای شهدا در میان مداحی و سینه‌زنی بر روی دوش مردم از مصلی خارج شدند وبه چهار خودروی آتش نشانی انتقال یافتند تا درخیابان‌های شهید مفتح و شهید مطهری و میدان هفت تیر تشییع شوند.
به خاطرازدحام جمعیت، حرکت خودروهای حامل پیکرهای شهدا ی آتش نشان به سختی و آرامی صورت گرفت و مردم نیز با سر دادن “الله اکبر “و “لا اله الا الله” و گلباران خودروهای حامل شهدا از سوی بالگردها و مردم، پیکرهای شهدا را تشییع کردند.
پس از رسیدن خودروهای آتش نشانی به میدان هفت تیر پیکرهای شهدا به خودروهای اورژانس منتقل شدند تا برای انجام مراسم خاکسپاری به بهشت زهرا (س) انتقال یابند.
پیکر های شهدای آتش نشان در ساعت ۱۳:۴۹ برای خاکسپاری وارد قطعه ۵۰ بهشت زهرا(س) شدند و پس از مداحی و نوحه سرایی در ساعت ۱۴:۲۰ پیکرهای آتش نشانان شهید حادثه پلاسکو در خاک آرام گرفتند.
اسامی شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو عبارتند از: فریدون علی‌تبار، محمد آقایی، محسن قدیانی، حسین حسین‌زاده، علیرضا سفی‌زاده، حسین سلطانی، رضا شفیعی، امیرحسین داداشی، مجتبی کوهی، علی مستوفی، ناصر مهرورز، حامد هوایی، علی امینی، محسن روحانی، رضا نظری و بهنام میرزاخانی.